| andreea_8479 a întrebat:

Sunt de cateva zile pe acest site sh am observat un lucru...mai toti adolescenti pun intrebari legate de sex, adevarul este ca inveti lucruri noi citind si ascultand diferite pareri dar oare... a devenit sexul o obsesie pentru tineretul din ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| tukhey23 a răspuns:

Sexul. E un lucru care ma fascineaza dar mai ales ma ''distreaza". Rezumandu-ma la prb. ta,''adolescenti'' fac sex din dorinta de asi impresiona:prieteni, iubita, iubitul. nu e o placere, sincer nu cred ca iei se gandesc ce riscuri exista si ce reprezinta sexul. Daca stau bine sa ma gandesc, iei habar nau cine a inventat cuvantul SEX, si cine a facut pentru. prima data SEX. E drept si vechi egipteni(mari cresti) si romanii, si grecii, etc. au facut sex. Dar nu din dorinta de a se afirma.
Eu nu cred TPU e un seit, de sex... ma gandeam ca aici intra, tineri, cu capul pe umeri si pun intrebari inteligente.Si app toti astea care pun intrebari, despre SEX, ei nu sunt pregatiti de asa ceva.
Dar draga mea andreea, daca te uiti un pic la Tv, ziar sau net... afli ca traim intr-o tara predominat, crestina.De ce zic, asta. pentru ca "BISERICA'' condamna sexul ca fiind un pacat, dar tinerii totusi il fac.Ma intreb de ce o fac? Catolici de ex., ii educa, pe copii de mici si le explica ce naiba inseamna SEXUL? Pe scurt. te lasa sa mori incet.
Sexul o obseie? E un brand, e un brand de impresionare a prietenilor si a tuturor indivizilor, care cu timpul vor alege calea:spania(pamantul fagaduintei)hee hee
Dar tu, de ce nu pui intrebari despre sex?hee hee

p. s. I believe that sex is one of the most beautiful, natural, wholesome things that money can buy.
Tom Clancy! Numai traduc...hee hee

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

.zazuletz, ai uitat de SUFLET?! Pacat!

mlm
| mlm a răspuns:

Nu este musai o obsesie, dar sint tineri care incearca sa ia diferite informatii de cum este si ce pot face intr-o anumita situatie. Vor informatii care din alta parte nu le pot lua, parintii nu au curajul pur si simplu sa stea de vb cu ei si sa le spuna despre ce este vb.

lolita
| lolita a răspuns:

Este ceva nou pentu ei si nu stiu cum sa procedeze, este bine ca intreaba cu toate ca nu stiu eu daca ei chiar pun in aplicare unele sfaturi date aici.

| Parintele a răspuns:

Asa a fost mereu, doar ca acum este mai multa libertate de exprimare.

| andreea_8479 explică:

Tukhey23 poate deja am gasit raspunsul la intrebarile pe care le cautwinking... daca nu le gaseam...at intrebamwinking

spun OBSESIE pentru ca am cativa colegi si prieteni care pur si simplu numai dsp asta vb.si nu cv folositor iti pot da chiar sh un exemplu...moama c buna e aia, c i as face eu ieilaughingsi iti imaginezi sh u ce urmeaza sa spuna ...sau nu stiu am dat doar un exemplu, cv d genu.

| andreea_8479 explică:

Eu cred ca sexul il faci cu persoana pe care o placi si o iubesti din toata inima si iti doresti chiar sa ramai alaturi, de primul baiat cu care ai facut sex, toata viata. dar uite ca mai sunt sh 'domnite' asa km spui utonguesh nu prea se gandesc si la asta.eu cred ca sexul si iubirea se imbina frumos...bine.vreau sa cred asta:X

pff... sunt doar niste pers fara principii...cu timpul poate isi vor revenii sh ele.sa speramtongue

| andreea_8479 explică:

App...mersi pentru complimentehappy

| Zoombe3 a răspuns:

Ai vazut tu tineri obsedati de altceva? sa fim seriosi, pana si un tocilar se gandeste la sex.

| tukhey23 a răspuns:

@andreea:fiind baiat aud, destule, apelative precum:ce buna e aia, ce as face eu iei? si poate asa mai gandesc si euhee hee. Glm, stii in romania e o prb. mare, sa zicem o foobie:frica de a socializa cu alte persoane.
Am fost anul trecut, plecat intr-o vacanta dincolo, si am ramas impresionat de mentalitate celor de acolo dar si gandirea pe care o are. O sa auzi pe multi, care zic ca e buna aia ba aia, dar ei raman la vorba. e o frica si o teama de a te app. de fata, pe care o placi.Eu nu o inteleg, dar referindu-ma din nou la intrebare ta, filmele nu sunt REALe.Cred ca vezi si tu, ca il filme toti fac cu o asa usurita fac sex, dar iti zic:in realitate E MAI GREU SA BAGI O FEMEIE IN PAT, DECAT sa ii spui ca e frumoasa, si nu glm.
Ma bucur ca te-am putut ajuta, si sincer. eu personal m-am saturat de ''limbagii' care cred, ca daca intra pe TPU, si scrie:''Vai am facut sex, cu iubi si m-a parasit", el se astepta sa imi pese, sincer:i don't care.
Dar revenid, la prb. cu prieteni tai. eu cred ca tu esti mai frumoasa, decat ''domnitele'' alea pe care la vedem pe strada, cu 'strampeni sau ciorapi mulati'' pe fund. Le desguzt.Nu stiu ce vrea sa dem. o fata, daca isi oune niste pantaloni, stramti si mulati pe ea.Pe cine vrea sa impresioneze? Eu cred ca vor ramane mereu jucaria celor cu bani. Sper ca in tara asta... mai sunt si fete cu caracter, sper.
Dar vreau sa te intreb pe tine:ce parere ai de tineri din romania, care fac sex, pentru asi impresiona prieteni?

p. s. esti ff frumoasa, draguta si bunahee hee

| tukhey23 a răspuns:

Andreea:esti o dulce, cu multa placere.
Poi unele fete, fac sex, doar sa aiba langa ele... un baiat cu baani sa le asigure un trai mai bun si fara griji.Eu nu voi face greseala, in a ma casatori, cu cineva care ''e in limba'' dupa bani. Voi cauta pe cineva, care stie ce vrea de la viata... sper sa gasesc. sper.
Sexul nu e frumos, dragostea e un dar, un dar de la d-zeu. Daca au apucat, pe o cale. e greu sa isi revina, vor ramane mereu:indraciti, si fara sens in viata.
Eu zic ca tu sa ramai asa, o fata frumoasa si dulce...

| Raluca_7548 a răspuns:

Sa va spun o fazahee hee. mi-a povestit mama ca mergea intr-o zi pe strada si pe langa ea au trecut 2 fete si un mos.si mosul cica a comentat ceva de ele. iar una "ce e mosule ti-e a f**e" ...deci.lumea se tampeste pe zi ce trece. iar adolescentii devin din ce in ce mai rebelihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta dovedeste nestiinta in privinta sexului, nu au informatie si o cauta acolo unde o gasesc si unde raman in anonimat. mi se pare foarte normal ca cineva sa intrebe despre sex daca nu are cunostintele necesare. daca parintii,, institutiile de invatamant sau mediile de comunicare nu ofera o informatie completa si personalizata (in cazul familiei)mi se pare foarte corect ca acestia sa intrebe acolo unde pot gasi sprijin si un raspuns care sa le satisfaca dorinta de cunoastere. este o problema acuta, mai ales in cazul fetelor care nu stiu cum sa se protejeze de o eventuala afectiune sau de o sarcina.sexul nu este o obsesie, este o necesitate fiziologica. fiind o functie normala a organismului trebuie privita in primul rand din punct de vedere medical si apoi din punct de vedere moral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolita are dreptate, plus faptul ca sexul e ceva tabu despre care tineri nu au curajul sa intrebe pe cineva cunoscut, aici le vine mai simplu, virtual au mai mult curaj

| consy a răspuns:

Mai degraba o curiozitate care nu e satisfacuta si discutata suficient sau e tratata superficial de catre parinti.