| anonim_4396 a întrebat:

Sunt distrusa, am impresia ca nu merita sa traiesc.am parte de prea mult chin.lacrimile imi curg siroaie. dupa o relatie de 6 ani realizez ca am fost folosita in ultimul hal.baiatul pe care l-am iubit si pentru care am suportat dureri groaznice si fizice si sufletesti.si pentru care am renuntat la multe si l-am iertat de "n' ori s-a dovedit a fi foarte nepasator.ieri dupa o cearta minora am aflat ca in scurt timp a facut o noua cucerire.am trecut cu vederea ca de obicei(nu e prima oara)imi jura ca eu sunt viata lui si ca ar face orice pentru mine,ca ma iubeste enorm, sunt sigura ca de fapt el iubeste altceva la mine.nu il intereseaza daca plang din cauza lui.considera ca un simplu "scuza-ma" sterge toate ranile.am sufletul bucatele.am amortit de atata plans.ce sa fac sa ies din starea asta? nu am cu cine vorbi pentru ca toti m-au avertizat in privinta lui.

Răspuns Câştigător
| TheEvilCat a răspuns:

Mai bine nu-ti pasa de la inceput
Dar poate nu-ti va mai pasa si tie,nu-ti sugerez sa te razbuni,dar, fii serioasa! Odata, de doua ori, hai de trei ori...dar nu mai mult, oameni nu merita milioane de sanse... daca nu stiu sa profite de la a 2-a inseamna ca nu mai merita! Si din cate spui,la cate chinuri ai indurat nu meriti!

Cat despre acele "Tu esti viata mea"...-."- te abureste,a prins ideea,ca esti sensibila, si nu-i rezisti, si acum trage de ea la maxim, probabil se astepta de mult sa cedezi...thinking

Pari o fata buna, sincera si foarte sensibila...iar el e doar unul care umbla dupa alteleoh go on

Nu incerca sa-l uiti...incearca sa nu-ti mai pese...Nimeni nu merita sa traiasca!

Opreste-te din plans! Inainte sa pierzi totul! Ai riscat prea multbig grinCu toata forta cu care l-ai iubit, si poate inca il iubesti, ridica-te si uite-te in oglinda...Va veni cineva care sa sufere la fel pentru tinehappy

Raspunsul meu e cam aiurea, asta esigh

Stiu cum e sa te raneasca o persoana la care tii si stiu ca dupa asta, nu te mai legi asa usor de persoanele din jur, incearca macarbig grin
Imi pare sincer rau pentru tine:-

12 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Uita ca exista. Cand il vezi nici nu te uita la el si gaseste pe unul care intr-adevar merita.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa ii spui ce simti, 2 palmi, sa il faci gelos, sa nu mai vorbesti cu el niciodata si cand ai ocazia sa distrugi relatia in care este, sa vada cum te-ai simtit.Sau sa primeasca o bataie buna sa se invete minte.

| Elvina a răspuns:

Se vede ca nu te mai iubeste si ca altele sunt acum mai bune. Cel mai bine ar fi sa te desparti de el, dar sa purtati si o discutie sincera cu el. Imi pare rau, dar asa sunt toti.

| mgtow a răspuns (pentru Elvina):

Daca toti sant asa vei ramane singura toata viata?

| Elvina a răspuns (pentru mgtow):

Cauti pana gasesti baiatul care-ti place, daca nu la revedere. Nu-i bai.

| mgtow a răspuns (pentru Elvina):

Eu sunt un tip si tot asa dezamagit ca tine fara sperante ca voi avea pe cineva drag langa mine. Dar daca ai impresia asta si crezi ca e cineva pus deoparte nu poti spune ca toti au acelasi bob.

| Elvina a răspuns (pentru mgtow):

Asa este, doar mi-am spus parerea. Fiecare face ce vrea cu viata sa sentimentala, dar mai bine singura decat sa fiu bataia de joc a unora sau altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita sa traiesti. E o prostie sa consideri ca trebuie sa incetezi sa traiesti pentru cineva, mai cu seama din cauza unui astfel de om. Ai ceva mai scump decat viata? Nu cred. Si atunci priveste un pic catre viitor! Cat timp crezi ca mai vrei sa pierzi in starea aceasta, langa un asemenea individ? Ai iertat pana acum, de "n" ori asa cum ai spus, poate ai exagerat cu iertarile dar nu mai conteaza, conteaza ca totul are o limita si cred ca tu ai ajuns la ea. E vremea sa iti stergi lacrimile sa ridici capul si sa intorci spatele acestor 6 ani si lui implicit si fii convinsa ca ceea ce el nu a apreciat la tine pana acum altul va aprecia de 10 ori mai mult.

| AriannaAri a răspuns:

Nu merita sa suporti tot ce iti face. O greseala facut, iar apoi refacuta de o gramada de ori, o va reface inca de infinite ori, deci nu are rost sa plangi pentru el.
Ok, a fost si greseala ta pentru ca l-ai iertat de o gramada de ori, trebuia sa il ierti MAXIM DE 2 ORI, nu de "n" ori cum ai facut tu.
Te consumi degeaba pentru o persoana care nu te iubeste (daca te-ar fi iubit ar fi incetat sa greseasca si ar fi fost doar al tau) si care nu te respecta! In 6 ani ai fi gasit unu mult mai bun decat el, nu trebuia sa stai sa versi rauri de lacrimi pentru el. Crezi ca ii pasa? Nu, chiar deloc. Daca i-ar fi pasat ar fi zis o data sau maxim de 2 ori "scuza-ma, am gresit, nu se va mai intampla, ti-o promit" si nu s-ar mai fi intamplat.
Pune punct mai bine pentru ca daca vei continua sa cazi in "plasa" lui el va continua fericit sa isi bata joc de tine cum a facut pana acum, lasa-l, exista baieti mult mai buni decat el. Pur si simplu nu merita iubirea ta. Poate te-a si inselat de o gramada de ori iar tu nu ai aflat, deja din partea lui te poti astepta la orice.
Deci, in concluzie, sfatul meu pentru tine este sa o termini cu el si sa mergi inainte.
Bafta kiss.

P.S : Stiu ca va fi greu atata timp cat tu l-ai iubit si il iubesti din tot sufletul dar el NU te merita pentru ca si-a batut joc de tine. Timpul le va rezolva pe toate.

| Ooopss a răspuns:

Draga mea.Stai calma.Tu crezi ca merita sa iti ratezi tu viata din cauza unui baiat ca el? Merita sa te distrugi pe tine pentru cineva caruia nici nu ii pasa? Merita sa suferi atat pentru cineva care traieste fara griji si nu ii pasa de cei din jur? Merita sa plangi pentru cineva caruia ii este usor sa rada si a carui viata este roz? Merita sa ierti pe cineva care isi bate joc de viata ta? Iti da el alta viata? NUUUU.
In loc sa te consumi atat pentru el, mai bine termini relatia cu el.Stiu,e greu.Dar cand o sa gasesti pe cineva care te apreciaza la adevarata ta valoare,care te iubeste din tot sufletul,care ar face orice pentru tine si care nu te-ar face sa plangi niciodata,o sa iti dai seama ca viata ta chiar poate fi roz,doar ca trebuie sa ai putina vointa sa o "colorezi" cu carioca potrivita.
Daca nu o faci acum, el doar o sa isi bata joc de tine, pentru ca stie ca tu oricum o sa il ierti indiferent de ce face.Dar o data tot o sa va despartiti, o sa privesti in urma si o sa vezi ca ai pierdut o parte din viata ta, pe care o puteai petrece alaturi de cineva care chiar merita iubirea ta.Atunci vei fi dezamagita, pentru ca nimeni nu iti va mai da ocazia sa repari greseala facuta.Nimeni nu iti va da viata inapoi.
Sper sa nu te supri pe mine.Dar asta este opinia mea!

| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Eu zic ca el nu merita lacrimile tale.Cine te iubeste cu adevarat nu te face sa plangi si sa suferi.Capul sus, viata merge inainte.Cine se comporta asa cu o femeie e un om de nimic. Oricum daca e genul asta de om tot el are de pierdut.

| MikPitik a răspuns:

Imi pare foarte rau, dar nu uita ca nu este singurul baiat de pe planeta. chiar daca acum iti sta gandul numai la el, o sa mai cunosti si pe altii. Gandeste pozitiv. Ia ce ai mai bun pe lume, de exempu prietenii sau familia, si scoate afara tot raul adica barbatul acela. Gandeste-te ca nu va fi singurul din viata ta, si stiu ca nu e usor, dar intr-o zi o sa il cunosti pe barbatul acela potrivit care te va face sa zambesti, si nu te va mai face sa plangi. big grin