| zuzuliana a întrebat:

ce parere aveti despre cititul cartilor?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Orice carte contine un nou univers, deci cunoscandu-l te imbogatesti. Din carti culegi intelepciune, cu ajutorul lor te modelezi si te purifici sufleteste, reusesti sa adopti o conduita morala adecvata. Fara carti am fi"mai altfel si mai saraci". Mira

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Raspuns editat de brigaela, fiindca utilizatorul si-a editat intrebarea, schimband-o cu totul.
Mi se pare pueril si nepoliticos sa schimbi complet o intrebare dupa ce ti s-a raspuns la ea. Eu am cazut de fraiera: am raspuns la o intrebare despre masturbare care acum nu mai apare nicaieri, dupa ce am raspuns eu, utilizatorul a schimbat complet intrebarea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va rog sa ma iertati, imi joaca netul feste. Am pus acest raspuns la o alta intrebare (o fata de 16 ani intreba ceva despre masturbare). Il editez imediat, multumesc, Assiris pentru atentionare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Assiris, am mai scris asta pe undeva pe siteul asta. Si e demonstrat medical ce am zis eu. Vezi ce surprize poti avea cand intri la o intrebare total inocenta: o lectie de sexologie.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Citesc! E necesar!
Ce tare esti assiris! laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...Assy, te-ai edificat cu Ej la Doamne?!>>>...

eileen
| eileen a răspuns:

O indeletnicire laudabila, pe care am apreciat-o in copilarie si adolescenta, acum, spre rusinea mea nu mai citesc atat de des...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mie imi face placere sa citesc tot ce nu mi se cere la scoala laughing. Stiu ca unele opere sunt chiar de...capatai...dar...nu ma atrag.Prefer sa citesc orice alta carte lansat de cativa ani.Nu prea imi plac cartile cu o povesta lalaita si trasa de par.Imi plac cartile ce prezinta...cazuri.Alea nu ma plictisesc niciodata.

assiris
| assiris a răspuns:

Brigaela, si ce treaba are masturbarea cu cititul cartilor? Sau nu m-am prins eu tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Np, brigaela, cu ocazia asta am aflat ca toate fetele se masturbeaza iar cele care nu, au o problema laughing

cami
| cami a răspuns:

Mai sa stii ca nu e un lucru rau sa citesti cartiwinking iti dezvolti bagajelul de cunostinte si astfel [vb fostului meu diriginte happyhappyon the phone "in loc sa pleci la drum cu sacosica mai bine pleci cu geamantanulwinking "

| blabla a răspuns:

Nu inteleg ce legatura are cititul cartilor cu masturbarea? neinteresant...

| blabla a răspuns:

Foarte buna deoarece cartile dezvolta vocabularul si te ajuta sa privesti o altfel de perspectiva.nu ca in ''telenovele'' Asta depinde si de preferinta ta!

| camelia_1697 a răspuns:

A citi este cu adevarat printre putinele lucruri ca iti dezvolta inteligenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plictiseala completa...mai bine privesc TV-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idiotenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e mai de folos xD

| aanddreea4niiko a răspuns:

Cititul`petru mine nu este interesant

| adeea a răspuns:

Imi place sa citesc...mai ales carti care imi capteaza atentia...si consider k e necesar in dezvoltarea armonioasa a vocabularului nostru...este si relaxant intr-un anumit mod...