| superbugy a întrebat:

Sunt foarte nervoasa pe o fetita pe care o iubeam. O tineam in brate, ma jucam orice cu ea si incercam sa o fac fericita.Si azi a spus ca nu-i mai place de mine si fugea de mine.Nu stiu cum, dar ea a cazut cu capul pe cosul de gunoi din parc si i s-a umflat ceva ochiul sau nu stiu.Si pentru ca s-a purtat urat si schimbat-or cu mine eu nu am sarit la ea (adica: vai hai sa-ti dau un servet sa te simti mai bine) eu nu am facut asa ceva.Este bine sau rau? Si inca o intrebare: Dupa accident am plecat acasa cu mama si i-am povestit de ce nu am arata mila la fetita aceea(fetita are 3 ani). Si mama mi-a zis ca nu am suflet si ca puteam arata pic de compasiune dar ea zice ca nu am suflet ca nu am nimic bun in mine.Ma doare. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @superbugy! Părerea mea este că ar trebui să știi că o astfel de dragoste se oferă necondiționat, fără a solicita nimic în schimb... Pentru Dumnezeu, are doar trei ani! E un comportament normal pentru un copil, @superbugy!
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| MenInShadow a răspuns:

Sa lasi nervii aia laoparte, ca daca ea e rautacioasa nu trebuie sa fii si tustraight face te pui la mintea copilului? are 3 ani, crezi ca e vreun geniu care sa te placa pentru nu stiu ce? la creierasul care-l are acum, se poate supara din orice prostioara, nu conteaza ca s-a purtat cum s-a purtat cu tine, o fata este tot o fata, trebuie ajutata.
Daca te-ar lovii o fata, adica ti-ar da o palma, si tu te superi ce o sa faci? sa zicem ca-ti da o palma, si tu esti plin de nervi. Plecati aman2 acasa, si tu te duci dupa un timp la ea sa-i ceri explicatii. Si o gasesti cu cateva fiare pe ea, cazuta la pamant si ca-i curge putin sange din cap, ce faci? ii zice "Du-te draq, na sa te inveti minte ca m-ai lovit!"? Frate, e fata, nu are putere, tu ca baiat sari imediat sa o ajuti, indiferent ce ti-a facut, nu conteaza!
Desi Gentlemanii nu prea mai sunt "cautati" la ora actuala de 99% din populatia pamantului, ci doar de unele fete cum am zis intregi la mine, trebuie sa te porti ca unul. Eu nu am dat, nu dau, nu voi da niciodata intr-o fata.
Nu o voi lasa daca are probleme si o ajut mereu, chiar daca mi-a facut ceva extrem de rauwinking eu asa ma comport, si daca-ti place ce am zis, incearca sa fii si tu un gentleman, cum incerc si euwinking

| TheBadOne a răspuns:

Eu zic ca urmatoarea oara cand o vezi pe fetita aceea sa ii spui ceva frumos, sa o intrebi daca o mai doare, si sa ii arati intr-un fel ca iti pare rau de ce a patit si ca n-ai putut sa o ajuti. Cat despre lipsa ta de compasiune, eu spun ca nu e asa, ai foarte multe lucruri bune in tine si de asemenea, ai si un suflet bun, daca nu ai avea de ce te-ar mai interesa chestia asta cu fetita?
Sper ca te-am ajutat in vreun fel! kiss love struck

| Julia89 a răspuns:

Pai da ai dreptate dar ea emica si nu tie ce vb, mai mult vb asa de dorul lelii dar pe ea o doare chestia asta ca nua i ajutat-o la fel cum te doare pe tine pentru ca te simti vinovata

| teiube a răspuns:

Pai pe o parte ai tu dreptate pe o parte mama ta dupa ce ti-a zis e normal sa fi suparata dar te-ai gandit ce o sa faci daca fetita respectiva merge acasa si masa o intreaba de ce s-a lovit? de ce nu a fost nimeni cu ea? si daca da vina pe tine? ca astia mici cu fata lor de ingeras toata lumea ii crede ma enerveza ca manipuleaza oameni hai sa o credem ca e mai mica sa apram ca e mai mica vezi sa nu ai probleme si deacum in colo sa fi rece cu ea vine la tine nu o bagi in seama ca sa nu ai probleme

| ღAღdღaღ a răspuns:

Chiar m-a amuzat laughing. La 3 ani copii nu gandesc ceea ce spun.Ei nu stiu ce spun. Asa am si eu o vecina, care are 3 ani si spune ca nu-i place de surioara ei, care are 21 de ani si e plecata in Germania,si de acolo ii trimite tot felul de jucarii si hainute,dar copila spune ca n-o iubeste pe sora ei. Da, tu chiar ai gresit putin ca nu ai ajutat-o, dar atata timp cat mama ei a fost acolo...Tu nu trebuie sa iei in serios ceea ce spun copii mici.Mama ta chiar asa de rea e? Cum poate sa-ti spuna asa cuvinte"nu ai suflet"? Cum poate sufletul de mama sa o lase sa spune asa ceva.Dar, acum mama ta e suparata pe tine? Cine era fetita? Vecina, prietena sau ruda? Doamne! Ma sperie cuvintele mamei tale...