| BiDiCaMiHeElA a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de mult timp (maine implinim 1 an) dar exista mari certuri intre noi. Parintii lui nu ma plac. Azi cand am fost la el acasa el a insistat foarte mult sa mancam impreuna cu parintii lui.Am comandat Pizza iar pentru desert am facut eu clatite. mama lui a facut nazuri ca "De ce nu ai gatit tu si ai irosit banii pe Pizza? CE, ai venit cu fite de Bucuresti aici?". Eu m-am suparat si am plecat in bucatarie. Dupa cateva minute i-am zis lui sa aduca vasele in bucatarie ca sa ma ajute. el mi-a zis "Hai mai taci din gura si vin-o odata cu desertul ala ca trebuie sa plec". A fost prima oara cand mi-a vornit asa...eu am iesit din bucatarie(trantind usa) si am urcat in dormitor si am inceput sa plang deoarece nu mai suportam. Atunci el a venit si mi-a cerut scuze(era in genunchii). Eu i-am intors spatele dar el a continuat sa ma roage sa ne impacam pentru ca nu a vrut sa spuna asta si ca nu a stiut ce este cu el. Dupa a primit un mesaj, m-a pupat pe obraz si a plecat. Cand a venit acasa i-am cerut telefonul sa vad ce mesaj a primit. El nu a vrut sa mi-l dea ba chiar mi-a dat o palma si a tipat la mine. Tin sa mentionez ca el nu mai sta cu parintii.
Ce sa fac? Voi credeti ca are pe altcineva? Sa ma despart de el? Eu chiar il iubesc dupa tot ce mi-a facut sad.
Va rog dati-mi un sfat (dau funda)
P.S. Scuze de romanwinking

Răspuns Câştigător
| ILoveWeekends a răspuns:

Nu trebuia sa ii ceri telefonul sa vezi ce mesaj a primit.Asta inseamna ca nu ai incredere in el si de asta te-a lovit. Baietilor nu le place sa ii controlezi. Totusi, nici el nu trebuia sa iti dea palma aia.
Nu te gandi imediat ca are pe altcineva. Poate a iesit de urgenta ca sa ajute pe cineva sau mai stiu eu ce.
Incearca sa nu mai stai foarte mult cu parintii lui avand in vedere ca ei nu te suporta. Poate de aia el ti-a vorbit atunci urat, pentru ca mama lui se rastise la tine.
In orice caz, se vede ca e o fire dificila si schimbatoare. Ba e dragastos si te pupa pe obraz, ba tipa la tine si iti da o palma. Ai grija ce faci pe viitor si controleaza-te si tu. Citeste niste sfaturi pe internet despre cum sa te comporti cu iubitul.
Mult noroc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum se comportă părinții, așa se comportă și copii!
Cască ochii bine, decât 100 de ani cioară mai bine 10 porumbel!
Dacă a ridicat mâna la tine acum, mai târziu îți umblă la oase.
Renunță la el până nu este prea târziu!
Pa, pa.

| LivingLouder a răspuns:

Ar trebui sa te desparti de el din moment ce nu iti arata ce mesaje are.

| LadyMelian a răspuns:

Poti sa il iubesti mult si bine din cate se vede sentimentele nu sunt reciproc.Ti-a dat o palma, o sa ti-o dea si pe a doua si pe urmatoarele in viitor. Daca asa se comporta acum dupa numai un an de relatie nici nu vreau sa ma gandesc cum se va comporta cand sunteti casatoriti si asezati la casa voastra.
Un barbat care ridica mana la o femeie nu se mai poate numi "barbat". Draga mea asta nu e dovada de iubire. Iubirea nu se manifesta prin vorbe urate, jigniri si palme. De vina nu ai fost tu ca i-ai cerut telefonul. Daca a reactionat asa inseamna ca are ceva de ascuns.
Ai grija sa nu te legi la cap fara sa te doara, adicca ai grija ce alegere faci ca s-ar putea sa suferi toata viata.

| BiDiCaMiHeElA explică:

Da, stiu ca nici eu nu trebuia sa ii cer telefonul dar totusi...este prima oara cand ridica palma la mine sad