| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie la distanta iar iubita mea nu se intelege deloc cu familia ei, de multe ori imi spunea ca nu se intelege bine cu ea si ca mereu o fac sa se simta aiurea o trateaza urat etc si ieri vorbeam cu ea prin mesaje spunandu-mi ca s-a gandit la sinucidere si nu mi-a mai raspun timp de 45 de minute si m-am speriat crying mi-a dat sms inapoi spunandu-mi ca avut un atac de panica si ca mama unei vecine s-a dus sa vorbeasca cu ea din cauza ca tipa ca se va sinucide crying si imi e frica sa nu faca un gest nebun, o iubesc prea mult sa raman fara ea, e totul pentru mine crying ce as putea face? astept raspunsuri serioase sad

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e minora n-ai ce face daca are 18 ani faceti cumva sa plecati intr-un apartament cu chirie.

| VadTot a răspuns:

Isi Bate joc de Tine asta i tot!laughing)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dacă sunteţi amândoi majori fă în aşa fel încât să-i fii aproape deoarece de la distanţă nu poţi face mare lucru pentru ea.
Propune-i să vă mutaţi împreună, caută un apartament şi staţi cu chirie.
Dacă acest lucru nu e cu putinţă, sun-o cât mai des, vorbeşte cu ea, dă-i mesaje şi sfătuieşte-o.
Încearcă să o faci să îţi spună absolut tot ce are pe suflet, să se descarce, iar tu fii înţelegător şi ajut-o să gândească mai pozitiv.
Explică-i faptul că sinuciderea nu este o soluţie să scape de probleme, ci dimpotrivă va lăsa numai suferinţă în jurul ei.
Spune-i că în primul rând te-ar distruge pe tine iar în al doilea rând ar fi afectată şi familia ei, chiar dacă aparent nu ţine la ea.
Sângele apă nu se face!
Pa-pa.

| mihay88 a răspuns:

Incearca sa fii alaturi de ea sa o sustii cand ii este greu si sa ii arati ca are multe motive pentru care sa nu faca o prostie de genul asta, unul dintre ele fiind chiar tu. Incurajeaz-o spunandu-i ca o sa vina si momentul cand nu o sa mai depinda de ai ei si ca e doar o chestiune de timp si ca indiferent ce ar fi tu o sa fii mereu acolo pentru ea. Iar pe viitor ganditi-va cum sa faceti sa strangeti bani si sa locuiti undeva amandoi, singuri happy

| marinraisa20 a răspuns:

Imi pare rau. dar daca o iubesti du-te dupa ea.Fa tot posibilu ca sa te duci la ea.Asa ea isi va da seama cat de mult o iubesti dar trebuie sa -i spui si de ce ai venit la ea, dar sa nu te duci porsi simplu la ea cu mana coala, cumparai un bucet mare de flori. Si asa isi va da seama si familia eai ca o iubesti atat de mult.