| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie destul de complicata ( suna stupid dar na...) am un prieten care ma place si pe care am crezut ca il plac dar apoi am realizat ca nu e chiar asa si totusi ajunsesem intr-un punct in care ne putem considera intr-o relatie ...si sincer pe mine nu ma deranjeaza prea mult dar nu stiu cum sa ii spun ca nu sunt interesata fara sa il fac sa se simta prost sau sa ma urasca si fara sa trebuiasca sa il evit?

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Vorbeste-i deschis, sincer.Adevarul chiar daca doare este intotdeauna apreciat.

| CrazyTeenager a răspuns:

laughing Nasol, orice i-ai spune asa se va simti, fa-o cat mai repede, il amagesti aiurea.

| 1112 a răspuns:

Nu il evita. O sa ajungeti mai rau.
cea mai buna cale e sa incerci sa ii zici cu frumosul. Decat sa ii dai sperante mai departe si sa apuce sa tine la tine din ce in ce mai mult, o sa il faci sa sufere mai rau asa. Daca o sa ii spui probabil va intelege. Spune-i ca il vezi ca pe un prieten, nimic mai mult si o sa iasa mult mai bine
Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine ca stii unde te situezi sentimental. Corect este sa ii aduci si lui la cunostinta ceea ce simti la adresa lui. Sa racesti relatia pentru o perioada ca sa se mai limpezeasca putin si el. Succes.

| 20ionel20 a răspuns:

Spune-i simplu si cu capul sus :,, Mereu te-am placut ca prieten si as vrea ca relatia noastra sa ramana la acest nivel" sau daca nu vrei asa pompos, spune-i ca iti place de altcineva de mai mult timp.Simplu si eficient.winking