| Chocolateangeeeel a întrebat:

Sunt invidioasa ca prietenele mele au iubiti cu care se inteleg binee si eu nu mai am,nu suport sa stau singura in oras ci ei amandoi,am trecut printr-o despartire foarte grea de baiatul care a fost primul pentru mine din toate punctele de vedere,am incercat sa mai am o relatie dar cred ca nu mi-am dorit-o atat de mult incat am stat cu altul,a aflat,am regretat... Si cand sunt cu ei ma gandesc numai la asta si imi vine sa plang, as plange toata ziua.Cum pot scapa de gandurile astea?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se pare ca iti construiesti o relatie doar pentru imagine, din ambitie, orgoliu si razbunare! Renunta la astea daca vrei ceva serios si sincer!

| IMC90 a răspuns:

De ce anume vrei sa scapi? De invidie sau de singuratate?

| alexhardy a răspuns:

Raspunsul este: Relatiile de Tranzitie. Sunt cel mai bun medicament pentru cei in situatii ca tine. Chiar daca spui ca nu poti, inchide ochii si incearca.

| neutrino a răspuns:

Plangi pana iti trece. Nu exista alta cale.

| kyGirL a răspuns:

Gaseste baiatu pefrect care te merita si te iubeste... Apoi o sa uiti de tot si de toatewinking

| Madnees a răspuns:

Iesi si cu alte persoane...incearca sa cunosti fete/ baieti noi. Nu ai cum sa uiti asa ursor, dar nu poti sa le consideri pe ele vinovate. Treci peste!

| adixdeli a răspuns:

Hmmm... imi aduc aminte k si eu am fost odata asa, poate mai rau. iti sugerez sa cauti baiatul care sa te merite si langa care sa te simti tu bine, un baiat care sa te iubeasca si sa tina intr-adevar la tine e greu de gasit dar si cand il vei gasi nu iti va parea rau k ai asteptat!>