| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte suparata din cauza unui lucru.Toate prietenele mele au iubiti si ies numai cu ei,vorbeasc mereu la telefon iar eu sufar foarte tare pentru ca trec printr-o despartire foarte dureroasa si nici macar afara nu am cu cine sta.Alte prietenele nu este usor sa imi fac.Ce pot face?sad

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Pai si ce vrei sa-ti spunem noi, ciocolatico? Iubesti, suferi, this is life. Fiecare are relatia lui/ei, cine-i vinovat(a) ca la tine n-a mers? Daca prietenele tale nu-si dau seama ca treci printr-un moment greu, atunci ele nu-ti sunt chiar prietene. Asta e una din situatiile in care ar trebui sa-ti dea de gandit, sa vezi daca relatiile de amicitie pe care le ai conteaza, sunt stabile, sau sunt doar de suprafata.

| greenmoon a răspuns:

Gandeste pozitiv si nu mai iesi cu acele fete, iti vei aminti numaidecat si-ti va fi mai dificil. O perioada, pana iti trece aceasta stare, incearca sa nu te mai gandesti, sa te plimbi prin parc, sa privesti copiii (care sunt galagiosi, dar au un anumit efect asupra imaginii tale vizuale), sa mergi la biblioteca, intr-o sala de lectura (desi nu toate femeile sunt asa, sper ca tu sa fii ori devii), dar stai departe de locurile cutreierate cu fostul. Mai poposeste si prin casa, fa-ti ordine peste tot, asculta muzica si fii increzatoare in tine. Gandeste-te ca toate trec si vin, iar,, amicii" nu cred ca-s solutia. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai rabdare.toate alea de care zici se vor desparti si ele.toate relatiile sfarsesc asa.si casatoriile superficiale sfarsesc asa. unele dupa ani lungi de convietuire.30-40.dupa cum vezi toti suferim.bine,eu nu.dar ceilalti marea majoritate.

| SingleStarOnTheSky a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg din raspunsul tau ca tu nu esti.OM?thinking

| iluminous a răspuns:

2 dintre cele mai bune prietene ale mele trec prin perioadele astea si m-au sunat sa le ajut.asa cum le-am ajutat pe ele o sa te ajut si pe tine.trebuie sa iti ocupi mereu timpul liber.cautati preocupari care sa te faca sa stai cat mai mult concentrata si sa te departezi de gandurile despartirii.nu e bine sa umbli singura, deoarece mereu te vor strapunge acele ganduri oricat ai incerca sa le ti pipept.si crede-ma pe cuvant ai nevoie de cineva care sa te inteleaga, cu care sa treci mai usor peste.asa cum prietenele mele ma au pe mine, asa ar trebui sa ai si tu pe cineva

| iluminous a răspuns:

Tilipleasca a dat un raspuns care te face sa ...nici nu stiu ce.aiurea raspuns a dat