| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena foarte buna cu un baiat de 3 ani..defapt suntem ca niste frati.petrecem tot timpul impreuna dormeam unul la altul,el se intelegea f bine cu ai mei chiar a mers doar el cu tata sa il ajute la o trebuie, eu am fost cu masa la cumparaturi, vbeam cel putin 2 ore zilnic, nu trecea zi fara sa nu vbim, ne ajutam unul pe altu mereu..mrg era super pana anul ista cand am intrat la licee diferite.el a ajuns mare boss si toate fetelse zic ca e bunaciunea liceului.si am inceput sa vorbim mai rar si sa nu prea ne mai vdm.dar ce a fost cel mai urat a fost ca astazi l-am rugat sa ne vdm ca am stare f proasta ca am patit cam multe chestii aiurea si el mi-a zis ca nu stie sigur daca poate ca vroia sa iasa cu gagicasa si daca ii mai ramane timp ma anunta(e cu gagicasa de vreo 2 zile si zice ca e si urata dar a luat.o doar ca e buna la corp xi ca sa o f** si nu mai are timp de mine ca sa iasa cu asta..si nici macar nu ma mai sunat azi sa-mi zfica ca nu vina si sa afle daca ma simt mai ok...mai merita sa mai fim prieteni(mi.e cam greu sa renunt dar decat sa fie unul fals mai bine deloc.e vreo sansa sa fie cum era inainte?

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Acum înţelege-l şi tu! E de câteva zile cu tipa, şi dacă ia mai dat şi păsărică, acum stă acolo-n cuib! Fi răbdătoare că-n 2-3 săptămâni se satură până-n gât.Nu da cu piciorul la o prietenie de ani, prieteni adevăreţi se găsesc foarte greu! Să fi iubită maxim!

| pwp a răspuns:

Foarte trista povestea... ajungi intr-un moment cand tii enorm la o persoana si crezi ca prietenia voastra va fi vesnica dar intr-un final se destrama sad...Asa e, cand cineva ajunge sus, uita de unde a plecat si prietenii care l-au sustinut cand a avut probleme..Lasa-l..nu merita prietenia ta!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Si eu am o prietena care s-a mutat la un liceu de fite si s-a schimbatsad Ceea ce trebuie tu sa faci este sa il faci sa constientizeze si sa-l aduci cu picioarele pe pamant. Daca nu se schimba lasa-l. Mai devreme sau mai tarziu trebuie sa isi dea seama ca era mai bine inainte, cu tine ca prietena buna... Daca nu, e nesimtit:p
Decat tare printre prosti, mai bine unu normal printre oameni ceva mai inteligenti...

| valentino52 a răspuns:

Ai primit sfaturi sa il lasi o vreme. Daca vei proceda asa nici ca veti mai fi prieteni vreodata. Acum asta e situatia ati intrat la licee diferite, aveti prieteni noi si anturaje diferite. E normal sa isi faca o iubita si sa stea cu ea, sa iasa cu colegii etc. Si daca ar avea o prietena stabila si voi doi inca ati fi prieteni buni fata ar fi geloasa e si normal si probabil ca el ar ajunge in situatia intre a alege intre tine si ea. Si oricine ar zice ca daca ar tine la tine ar renunta la iubita...ei nu prea e asa usor. Daca intre voi nu e decat strict prietenie, una din singurele metode sa fie cum era inainte e sa faci parte din grupul sau, fie prietena cu iubita lui sau chiar iubita unui prieten bun de-al lui cu care umbla acum zi de zi.

| LollypopMe a răspuns:

Dupa descrierea ta despre acel baiat, mi s-a parut ca s-a cam folosit de tine numai ca sa aiba ce povesti. Cum spunea si GoldenApple, a fost un nesi

| Against a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ca nu e bine ce face si sa nu uite cum erati, si daca are de gand sa ramana asa, sa iti spuna si asa poti sa te retragi.

| FantaZEW a răspuns:

Parerea mea e ca a fost un nesimtit, prieteni nu se lasa la greu orice s-ar intampla puppy dog eyes imi pare rau sad fundita terog puppy dog eyes?

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,cam complicata treaba.Eu as zice sa il lasi in pace o perioada (sa nu il mai suni sau chesti din astea), si ai sa vezi ca dupa ce o sa ramana singur, o sa se intoarca la tine.Problemele care le ai incerca sa le rezolvi cu prietenele tale.Ca,cand o sa iti simpta cu adevarat lipsa va regreta decizia loata.Bafta :*

| alinaiiiioana a răspuns:

Pai intr-o zi explica-i cat de nesimtit a fost... nu renunta dintr-o data la prietenie si daca totusi continua sa fie nesimtit abia atunci da-i jet... oricine merita inca o sansa :*

| aly1alyca a răspuns:

Zi ce simti.Dar parerea mea e ca a fost un nesimtit.

| ImHere a răspuns:

Spune-i ce simti si spune-i ca ar fi pacat sa renuntati la prietenia asta. e foarte frumos ca o fata poate fi asa prietena cu un baiat. poate liceul la skibat si nu mai e aceeasi persoana. insa incearca. pentru o prietenie merita sa lupti.

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Eu iti zic pe fata problema:d de la aia se astepta la sex de la tine ce? ce baiat da sexul pentru o intalnire fara sex? happy daca e si foarte tanar si este la inceputul explorari sexuale e normal sa se comporte asa pentru ca are alte prioritati, inainte era altceva ca nu avea prietena si nici nu se intrevedea nimic in zare, asa ca isi omora timpul cu tine, realitatea e cruda dar viata merge mai departe, o sa ajungeti sa vorbiti din nou mai mult dupa ce se va satura de sex, atunci cand va avea destul si fara chefbig grin

apropo eu sunt bun ascultator daca vrei sa vorbim, daca vrei sa vb intra pe storepc.ro si ia id-ul meu de acolo si vorbimhappy

| Ddeeea4400 a răspuns (pentru servicelaptopuristorepc):

Da ai dreptate si eu mereu i-am zis sa iasa cu alea sa nu rateze ocazii dar acum i-am zis ca era f.important..nu l-am mai rugat nimic din vara si aveam neaaparata nevoie de el acum pentru ca era singurul care putea sa ma ajute ca intr-un fel a facut parte din familie si se int bine cu ai mei..mrg eu zic ca putea sa renunte la o intalnire mai ales ca nu duce lipsa de fete sau macar ar fi putut sa sune ca i.am zis ca e destul de gravsadmrg oricum mersi pentru rasp:*

| Copiluț a răspuns:

Sincer..Parerea mea e ca ar trebui sa il ignori o vreme. Poate isi va da seama ca ii lipseste cineva.winking si asa se va gandiiii la tiine. Fundita?

| anaid6 a răspuns:

Viata nu e complicata, oamenii o fac complicata.simplu:nu îl mai suna, nu mai vorbi cu el. poate îti va simti lipsa, iar daca nu se întampla asta, nu ai de ce sa mai fii prietena cu el.

| Ddeeea4400 a răspuns:

Scuze pentru greseli dar sunt pe tl si nu merge binerstraight face