| GreenCoffe a întrebat:

Niste sfaturi pentru a inveseli un om care e suparat sau pentru a-l scoate din depresie. big grin Funda happy

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca e suparat, glumeste, fii vesela, rasul e molipsitor. Daca e depresiv, e complicat, cel mai bine e sa vorbesti cu el, sa il bagi in seama, sa ii castigi incrderea, ca sa poata la un moment dat sa zica ce are pe suflet. Atunci cand impartaseste gandurile lui cu tine, jumatate din probleme par ca disparwinking. Succes!

| GreenCoffe explică (pentru valentingb):

In primul rand sunt baiat si nu pot sa fiu ''vesela'' si mi-a spus ce are, dar chiar nu stiu ce sa ii fac.

| Fantastic7 a răspuns:

Îi faci cinste.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Iti dau un articol care sper sa te ajute: http://www.nlpmania.ro/......-depresie/

| Gabriela1313 a răspuns:

Daca e o depresie severa mai bine e sa consulte un psiholog. Ca sa il inveselesti poti sa ii zici sa iesiti intr-un parc sau sa mergeti la o pizza sau la o cofetarie. O iesire face intotdeauna bine.

| GreenCoffe explică:

E destul de greu, am incercat sa-l fac sa rada cu filmulete diverse gesturi etc, nu merge

| allesssyaat a răspuns:

Spune-i lucruri frumoase despre el, jigneste te daca estenebvioe prefate ca cazi de pe scaun asa o inveselesc pe bff mea

| BeatriceElenna a răspuns:

Fa cu persoana respectiva lucrurile care stii ca o inveselesc cel mai mult /o bine dispun. Sau incearca sa ii arati ca il/o intelegi si ca poate trece peste. Ca nu e capat de lume thinking