| Ionela_6633 a întrebat:

Suntem prietene de 7 ani iar ia este in clasa cu mine si mereu sta cu alta fata isi corecteaza temele impreuna iar pe mine ma lasa balta.pentru ia sunt doar un ajutor.ma intreaba mereu chestii iar eu ca o proasta ii spun ca sunt mai desteapta ca ea si cand ii spun ma gandesc la prietenia noastra dar tot ea e motata! Nu o mai suportam ca imi fura prietenii asa ca am hotarat sa nu mai vorbim! Ea a ramas cu "prietena sa" iar cand ne intalnim suntem mute una cu alta... E ceva groaznic pentru ce prietenie am avut!
E bine ce am facut?

Răspuns Câştigător
| Mariaa a răspuns:

Pff.si mie mi s.a intamplat asa.ei bine. eu nu mai vorbesc cu prietena mea.de cand a inceput vacanta.eram prietene de vreo 10-11 ani. am fost la gradinita si in generala impreuna.dar la liceu.s.a dus totul.
oricum, mie nu imi mai pasa, eu nu suport oameni din astia.ca prietenele noastre.
deci.eu zic sa o lasi in pace. daca te cauta ea bine, daca nu, nu o mai baga in seama.

6 răspunsuri:
| Aditzu1988 a răspuns:

Iti trece pana te maritiwinking e bine asa

| Ionela_6633 explică:

Sa stiti ca o data veneam de la circ si eram cu ea mi-am cumparat si o bagheta dupa aia a venit un baiat si mi-a furat-o ea se uita la mine si nu facea nimic ba chiar am inceput sa plang (asta a fost de mult)dupa faza asta ea imi cerea ajutor la niste chestii si cum am spus ca o proasta am ajutat-o pentru ca imi era prietena! ahh nu o mai suporttt!crying

| Mariaa a răspuns:

Multumesc pentru funda:* daca mai ai nevoie de ceva, nu ezita sa-mi dai msj happy

| DjSprIt3 a răspuns:

Hai lasa ca in 3 zile va trece daca nu iti gasesti alta prietena

| lolo_3915 a răspuns:

Buna IONELA! si eu am o prietena de 6 ani cu care am fost si al sc impreuna si chiar si in banca pentru un an,ne intelegem bine dar intyr-o zi ne-am certat dibtr-un motiv nu prea mare ca noi facem un dans iar eu eram cea care trebuia sa se imbrace diferit dar unei fete nu ia convenit si a inceputsa ma insulte iar ea statea si se uita in loc sa zica ceva...m-am simtit ingrozitor si nu am mai vb cu ea pana am plecat acasa si imi tot trimitea mesaje sa vb cu ea dar in final mi-a trimis unul in care imi zicea ca st prietena ei cea mai buna si ca ii pare rau ca nu m-a ajutat ca eu o ajut mereu si ca prietenii se ajuta si regreta asta si citeam mesajuls i sincer iti spun plangeam, si dupa m-a sunat si isi cerea scuze si plangea si eu la fel si panala urma ne-am ambitionat amandoua âsi nu am mai plans si am ramas prietene, acum asta e povestea eu spun ca daca chiar crezi ca nu mai merita sa nu o ierti dar daca vezi ca chiar ii pare rau si ajungi in aeeasi situatie ca mine sa o ierti...:X

| lolo_3915 a răspuns:

Unde ecomul meu?