| anonim_4396 a întrebat:

Supararea indelung"dospita", poate duce la autodistrugere?

Răspuns Câştigător
| 9999999999 a răspuns:

Da... te rog din tot sufletul incearca sa vorbesti cu oricine nu nega ca sa-ti fie rusine te rog vorbeste descarca sufletul cu toate problemele tale; dv:nu te distruge la fel am crezut si eu ca daca spun la lume problemele mele rade se amuza,,,, dar am vorbit cu multa lume in care la fel am curaj de veata nu ma intereseaza cine rade dar 100000 de oameni mi-a dat curaj ca nu trebuie sa ma supar sa dospesc sa ma autodistrug. ultim sfat... vorbeste cu lumea si ai curaj incearca sa demonstrezi ca tu reprezinti persoana care a creat-o d-zeu si tu poti face multe esti totul pe lume

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da. Prima data duce la depresie, retragere din public, refuzarea oricarei forme de ajutor, dupa care sinuciderea.

| cribus a răspuns:

Cred ca da daca ne uitam la raspunsul lui bula...eu sunt la faza retragere din public...

| Parintele a răspuns:

"Supararea" trebuie infruntata.Cauta cauzele si incearca sa le rezolvi asa cum se vor ele rezolvate.De la depresie nu este neaparat sa ajungi la sinucidere, dar la autodistrugerea ta si a familiei ingrijorate de starea ta, da.

| claudiu89 a răspuns:

Intradevar supararea indelung "dospita" poate duce la autodistrugere daca nu se incearca tratarea supararii... o data ce exista dorinta problema-i pe jumatate rezolvata.

| raluca_4573 a răspuns:

Eu cred ca da...pentru ca iti "mananci" nervii..si probabil sa fi tot timpul suparata si nervoasa nu e un lucru bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da:-s