| SuckDreamLoveH a întrebat:

In aceasta lume minunata exista foarte multe cladiri, poduri, statui care sunt dea dreptul imense, dar toate s-au construit acum foarte multi ani. Ciudat e ca nu se mai construieste nimic.

Avand ca exemplu piramidele care au fost construite de niste sclavi sau cele 7 minuni ale lumii care au fost construite in vremea cand nu exista o tehnologie asa avansata, acum de ce nu se poate face o autostrada amarata?

Lumea de azi nu face nimic, doar telefoane si tablete si lucruri inutile, am impresia ca aceasta evolutie a omenirii duce intr-un final la autodistrugere.

19 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Ne indreptam spre groapa si groapa spre noi. Atractia intre oameni si groapa este reciproca.

| KamaSutra a răspuns:

Nu e deloc evolutie!
Pana la urma treburile omului vor fi facute de masinarii si acesta va deveni inutil(ni ca nu ar fi deja)

Răspuns utilizator avertizat
| MskDesign a răspuns:

Am sa dau un raspuns pentru toate replicile de pana acum.Lumea antica construia astfel de monumente pentru a-si arata suprematia pe plan politic, social si religios.In ziua de azi nu mai functioneaza astfel de planuri si in inteligenta lor mediocra, ajunge doar sa fure si sa ingenuncheze populatia de rand.Frumos este ca evolutia umana merge inainte cu sau fara astfel de manifestari si se bazeaza mai mult pe tehnologia evoluativa si realista, care ne duc pe culmile nesperate de culturile religioase. Sper sa ma fi facut inteles si nu condamnat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mișto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa dea banii pe prostii cand pot sa-i bage in buzunar?
O sa fim condusi de roboti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.Sa-i bage in buzunar, dar pe urma ii rog eu frumos sa-si ia mertanul si sa ia toate gropile la rand, sa nu le ocoleasca. Sa profite de fiecare lucru pe care il au, sa nu-l repare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Tara asta o sa ajunga, nu o sa ajunga nicaieri. Sa vedem ce face Yoannis, ca vad ca pana acum s-a plimbat prin alte tari. Oamenii mor de foame si el se duce in vacanta de Paste.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu.
De cand a devenit presedinte a facut curat prin parlament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Curat in sensul ca a luat banii? Sau ca i-a bagat pe astia la puscarie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A doua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmmm thinking Aici poate. Ai dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Mai bine ne cucereau turcii...aia au bani macar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca se misca greu si nu e organizare.
In Bucuresti, arcul de triumf e in renovare din... septembrie, cred.
Nu stiu daca acum l-au terminat.

Chiar acum cateva zile am vazut un video.
Niste austrieci au turnat intr-o zi 4 stalpi pentru o telegondola si au si montat-o (cred ca erau vreo 5), si la noi a fost nevoie de 8 persoane sa dea jos un stalp defect.
Deci...

Răspuns utilizator avertizat