| SuckDreamLoveH a întrebat:

Credeti ca evolutia omului duce la autodistrugere?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Cred ca da. Am vazut acum ceva timp o imagine pe 9gag in care zicea respectivul ca oamenii sunt plaga planetei, ca distrug tot unde se aseaza, asta pentru ca am distrus acel echilibru impus de natura, daaaar oare care e cauza? Evolutia, ideea ca trebuie sa ajutam tot ce putem, astfel un individ care n-ar avea sanse sa supravietuiasca o sa traiasca mult si bine, si o sa consume resurse, bineinteles. Nu stiu daca empatia ne-ar lasa sa-l lasam sa moara, la fel in cazul altora, si la un moment dat o sa ramanem fara resurse, intr-o lume fara timp de vindecare.

17 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cum omul evolueaza, devine mai imoral, renunta la religie, distruge biosfera - nu se gandeste la actele sale, caci nu ma iare nicio religie care sa ii sublinieze acest lucru. Deci da, merg spre sfarsit. Ei cu mana lor si-o fac, caci nu le pasa de consecinte, doar de ei si de prezent.

| Kaℓi a răspuns:

Evolutia, nu. Ne va distruge rautatea, prostia, degenerarea si junk food.

| RAY a răspuns:

Nu stiu, depinde de ce evolutie vorbesti ca omul nu a mai evoluat de mii de ani ma refer fizic si mental, evolutia tehnologiei da poate duce la razboi care sigur in urmatori 20 de ani va exista isi garantezeu deja imi sap buncarul sub pat sa scap de bome

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Personal cred ca peste 15, 20 de ani va vi un razboi mondial

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Romania e o colonie nu ar izbuni nimic fi fara grii, pentru a incepe un razboi este necesar noi lideri care vor vrea ce a vrut hitler nu ca acuma nu ar vrea dar nu pot

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Hai sa nu dramatizam, mereu au fost razboaie nu inseamna ca a venit apocalipsa

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Evolutia tehnologiei nu s-a datorat oare evolutiei omului?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu m-am referit ca nu suntem mai inteligenti ca egipteni, greci etc acea evolutie de care spui tu au facut-o niste genii ale speciei umane

| Wøodenpints a răspuns:

Nu evoluează omenirea atât de mult în ăștia ~50 de ani pe care-i mai trăiesc eu pe pământ.
Deci consider că ar fi de căcat și revoltător pentru mine să-mi pese ce se va întâmpla după ce eu voi fi adânc înfipt în pământ și hrană pentru viermi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, din contra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Autodistrugerea este putere minus autocontrol. de exemplu cand oamenii devin bogati se baga ca retardatii in drogusi, masini cu viteza etc.
evolutia benefica e putere+autocontrol.

| edit28 a răspuns:

Nu