| Boar_Alexandra_Lorena_1988 a întrebat:

Știu pe cineva care e gravida și nu poate să-l crească daca e cineva cu suflet să mă contacteze

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa ti-l cresc eu? Daca ti-a placut sexul, asuma-ti raspunderea.

| user1234554321 a răspuns:

Sunt foarte multe familii care nu au copii dar isi doresc, du-te la un consilier parental si vorbeste cu el. poate gasesti o rezolvare..succes.

| Freya1 a răspuns:

Tu cred ca ai mai intrebat asta dar pentru tine.
Daca faci un copil ti-l asumi si il cresti ca statul nu e obligat sa va creasca copii ca voi nu stiti sa folositi un prezervativ.Plus ca ce faci este ilegal si poate te si cauta politia.

| sofisis a răspuns:

Nu asa se da un copil spre adoptie. Sunt niste cai legale de abordat iar aici unde media de varsta e 15, clar nu vei gasi.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu daca pe aici vei gasi o persoana serioasa realmente interesata de adoptie. Vei fi doar judecata aspru si pusa la zid. Macar persoana in cauza n a apelat la un avort sa scape repede de copil. Dar neavand posibilitati sa l tina vrea sa l dea spre adoptie. Sunt atatea cupluri casatorite in care unul dintre parteneri sau chiar ambii se confrunta cu probleme de infertilitate si isi doresc enorm un copil. Dupa un sir nesfarsit de incercari esuate de a obtine un copil in mod natural cu tratamente hormonale sau chiar apeland la fertilizarea in vitro cei doi iau in calcul si varianta unei adoptii. Numai ca procedura la noi dureaza exagerat de mult si pune mult la incercare rabdarea cuplului si s ar putea ca rezultatul sa nu fie cel asteptat de ei. Ar trebui sa te interesezi daca in zona ta dar nu numai sunt cupluri serioase care isi doresc sa adopte un copil fara sa mai treaca prin procedurile de adoptie standard care dureaza mult. Nu cred ca e tocmai usor sa gasesti persoanele potrivite dar trebuie sa te straduiesti. Trebuie sa iei legatura cu ei inainte de nasterea copilului. Cand vine pe lume il trec pe numele lor in mod legal. Numai bine si Dumezeu sa aiba grija de copilasul nenascut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ți-am lăsat mesaj în privat cu numărul meu de telefon. Te rog contactează-mă! Sau scrie-mi mesaj privat

| Victoria18 a răspuns:

Daca nu poate de ce a mai ramas gravida!? Imi pare rau ca sunt atatia copii care nu isi vor cunoaste niciodata adevaratii parinti din vina inconstientei.

| Mandreiv a răspuns:

Buna seara. Aceasta este adresa mea de email anghel_v@rocketmail.com