| Dizzydizz a întrebat:

Toamna ne-am cunoscut. Facem un an peste cateva zile, insa simt ca il pierd, il simt strain, ca si cum de abia ne-am cunoscut.Vi s-a intamplat si voua asa ceva?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ori esti depresiva din cauza toamnei, ori temerile tale au un sambure de adevar. Daca-l simti strain, e un semn ca relatia voastra a obosit-si ca sa fim in tonul anotimpului, a rujinit. Nu e un fenomen iremediabil, insa depinde de voi doi. Daca tu nu vrei sa-l pierzi, trebuie sa iei masuri urgente pentru a-l recuceri, pentru a da un suflu nou relatiei.

7 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Da şi e ceva normal. Relaţia voastră pare a fi intrat într+un soi de monotonie. Poţi să schimbi lucrurile şi să-i faci tot felul de surprize plăcute. Dăruieşte-i o floare, chiar dacă eşto fată sau pregăteşte-i o cină romantică. Te-aş sfătui să vorbeşti cu el deschis şi să îl întrebi dacă poţi să îl ajuţi cu ceva. Încearcă! Nu te da bătută! Multă baftă!

| andrei a răspuns:

Despre ce vorbesti tu
?

| Miha1308 a răspuns:

Se intampla sa fie doar o perioada in care are nevoie fie de liniste fie sa isi puna gandurile in ordine.Stai linistita, daca e ceva ma gandesc ca iti va spune.

| BaiatuFitzosu a răspuns:

DA mi s-a intamplat cu fosta mea iubita si asa a fost. Dupa un an da cand neam cunoscut, in urmatorul an ne-am despartit din cauza ei 4 ca am prinso cu altu si nu mai stiam c sa fac dar am reusit sa o uit!winking

| Overdose a răspuns:

Cel mai probabil s-a instalat monotonia între voi, aşa-zisa rutină. Comunică cu el şi află ce îl deranjează. happy

| iuliana1221 a răspuns:

Pai astea sunt semnele ca nu te mai iubeste sau are pe altcineva sau incearca sa-ti fac o surpriza si nu vrea sa se dea de gol ( nu cred ca e ultima varianta)... funditabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla cand nu sunt sentimente, sinceritate, ci doar superficialitate.cand nu se mai intampla asa, deja intra ratiunea in joc si vine casatoria.atunci inima asculta de ratiune, fiindca nu vrea sa mai sufere. iar ratiunea asculta de dorintele inimii si le indeplineste. dar cum adoarme un pic; ochii vad, inima cere si se duc la vale.