| NumeUtilizator10000 a întrebat:

TPU, deci nu mai suport tatal meu, tot sforaie noaptea, n-am reusit vreo 25 de nopti sa dorm bine din cauza tatalui meu, cand se apuca sa scuipe, el scuipa pe jos, cand vrea sa tuseasca, tuseste in urechile altora, iar in fiecare noapte se ineaca si casca ciudat. Ce sa fac cu el? Sper ca aceasta intrebare sa nu fie stearsa.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Incearca sa folosesti dopuri pentru urechi, te vor ajuta. Iar daca tatal tau este de acord, exista la farmacie niste picaturi pentru nas ce le poate lua inainte de somn.

| mudokins78 a răspuns:

Dă drumul la cuptor şi pleacă de acasă pentru un timp, la anchetă să pară electric!

| costinvlad a răspuns:

Are polipi? Daca da asta e problema cu sforaitul si cascatul(probabil). Cea lalta, asa sunt oamenii mari. Si fumeaza(daca da, probabil aceasta este cauza tusitului). Dar poate are si amigdalitele mari(probabil, cauza scuipatului).

| Pabibabum09 a răspuns:

Dormi in aceeasi camera cu dansul?
Oricum, îi recomand o vizita la doctor!

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut,

Nu stiu daca gresesc, eu n-am avut ocazia, dar cred ca cel mai eficient este sa folosesti o perna. Poate rezova problema pentru totdeauna.

| Kimberly2005 a răspuns:

Buna!
In primul rand nu mai dormi cu el in camera, poti dormi cu mama ta, sau poti avea camera proprie (cum au majoritatea).
In al doilea rand spune-i despre chestia cu scuipatul nu e normal si nici igienic sa scuipe pe jos (mai ales in casa).
Cat despre tusit ar fi igienic sa tina o batista la gura cand o face sau cel putin palma.
Si cu sforaitul poate consulta un doctor. Daca nu e de acord cu asta se poate duce la farmacie sa isi cumpere ceva pentru asta, pentru ca exista destule produse antisforait.
Sfatul meu este sa vorbesti cu el despre astea, ce se poate intampla daca discuti cu el despre astea?!
Succes!