| NumeUtilizator10000 a întrebat:

TPU, deci tatal meu mereu tuseste, la fiecare un minut, si ma deranjeaza, toata lumea il face tampit, chiar si eu imi vine sa-l fac. Deci nu-l mai suport. CE SA FAC CU EL?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mi e mila de tatal tau ca, a ajuns bolnav, iar toata familia - inclusiv copilul lui - il face tampit, in loc sa-l duca la medic!

Nu uita!
Roata se invarta, iar cand vei ajunge (?) la varsta lui, nici tu nu vrei sa fii facut tampit de copii tai, din cauza ca esti bolnav.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tusea este provocata ori de o raceală puternică la plămîni, ori de la fumat, poti merge la farmacie sa i cumperi sirop de tuse, ca sa i treaca repede, sau poti sa il duci la medicul de familie sa il consulte si acolo va primii ajutor calificat, ca degeaba il înjuri tu, tusea nu o sa i treaca fara antibiotic, poate a racit, de cit timp tușeste asa? Iar cei care il fac tîmpit din cauză că tușeste, aceia in frunte cu tine nu sunt sănătoși la cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Trimite-l la medic, pentru ca are o boala de plamani!

| Freya1 a răspuns:

Si cand va muri oare nu vei regreta ca il tot faci tampit? Banuies ca eu om mai amarat linistit care are mai multe probleme de sanatate ca daca nu, nu cred ca va permiteati voi sa va bateti... de el ca va muta falcile. Daca pe mata o doare in dos ca barbatuso ii bolnav si asteapta sa moara fai tu o programare la un medic

| minrest a răspuns:

Ce are tampenia cu tusea, ma? Crezi ca tuseste de placere? Sa se duca la doctor. Ii duci pe toti in spate, iti subrezesti sanatatea si ei te fac tampit. E tampit ca se lasa tratat asa, nu ca tuseste.

| sweetangels a răspuns:

Sa il duci la urgente! S-ar putea sa aiba TBC! Un pic de empatie lumea e plina de rautate mai oameni, tampit/netampit, el te-a crescut asa ca fii putin mai recunoscator, un singur tatic ai!

| Striker14 a răspuns:

Tatal tau s-ar putea sa aiba probleme pulmonare, 99% e fumator. Dar cum naiba iti permiti sa spui "ce fac cu el?"? Tine cont ca el te-a facut. Te duci cu el la spital, il internezi, si te rogi sa traiasca cat mai mult. Crede-ma pe cuvant, nu stii sa apreciezi ceea ce ai pana nu pierzi.

Cat pentru cei care il fac tampit ca tuseste.....sunt doar niste scursuri.

PS: "chiar si eu imi vine", hai mai da-o-n sloboz, suntem in 2017, oleaca de gramatica acolo.

| Adytzu64 a răspuns:

Cei ce il fac tampit sunt foarte prosti, are probleme du-l la doctor nu-l fa tampit dobitocule.