| MihaelaMykydutza a întrebat:

TPU ieri m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele. Sa intamplat ieri cand stateam eu cu ea si cu sorsa si cu inca o prietena pe banca, ea vorbea cu o fata si nu ma lasa sa vad ce vorbea prin mesaje si aveau secrete si ma enerva si nu-mi place aceea fata deloc.Atunci sora ei m-a luat de mana si mi-a zis sa o lasam singura sa vb cu aia si am lasato.Nu mi-a parut rau deloc dar dupa s-a suparat si atunci imi venea sa plang ca am lasat-o singura si nu mai vb cu mine acum.I-am scris un mesaj pe telefon cum ca imi cer scuze dar nu a mers pentru ca ea crede ca nu imi pasa de ea si ca ma oblica o fata sa fac asta dar nu e adevarat eu tin mult la ea...doar ca nu isi da seama crying Ce as putea face sa ma ierte Funda crying

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Ar putea sa-si dea seama tii la ea dupa motivul pentru care te-ai suparat. poti sa-i spui ca daca nu ti-ar fi pasat, nu te-ar fi deranjat ca se ascunde de tine. in plus, daca sunteti asa bune prietene si tu ii spui tot, atunci nu-i frumos din partea ei sa aiba secrete fata de tine..eu zic sa-i spui ce ai de spus si s-o mai lasi un timp sa "compileze". daca nu intelege sau nu vrea sa inteleaga atunci nu-ti este prietena adevarata si nu merita toate astea deci nu ar trebui sa ai regrete.

6 răspunsuri:
| Pinguuuin01 a răspuns:

Pai, spune-i ca ai lasat-o sa vorbeasca in liniste daca tot nu a vrut sa iti arate. Spune-i ca tu tii la ea si ca daca ar fi fost reciproc ar ierta-o si chiar iti pare rau pentru ceea ce s-a intamplat. Succes.happy

| myuser a răspuns:

Si ea de ce vorbea cu fata aia si nu vroia sa iti arate?
e si vina ei partial

| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Stai linistita, ca o sa te ierte, acorda-i putin timp. Daca erati chiar asa de bune prietene cu siguranta va veti impaca.Ai putea sa te duci la ea si sa rezolvati problema fata in fata. happy

| MihaelaMykydutza explică:

| pissycutza99g a răspuns:

Si mie mi se intampla asta mereu, din motive tampite pe bune, multe prietene de ale mele se suparau din motive aiurite, dar trece ceva timp pana ii trece ca asa e si la mine, daca vrei ii iei un cadou de ex o bratara a prieteniei sa ii arati cat de mult tii la ea, si explica-i ca a fost o neintelegere si ca nu poti sa te imparti intre prieteni asa usor si ca ea iti este cea mai draga prietena! puppy dog eyes

| 65656543 a răspuns:

Daca chiar ati fost prietene foarte bune te va ierta.Pentru ai arata cit de mult tii la ea ar trebui sa ii amintesti cumva de vremurile petrecute impreuna. Poti sa ii oferi un cadou de prietenie si va trebui s-o rogi sa te asculte.Ai mai putea sa ii spui si ca nu ar trebui sa aveti secrete intre voi(doar daca nu e vorba de o petrecere surpriza) pentru ca sunteti cele mai bune prietene.Iti doresc mult succes si sper sa va imprieteniti din nou.