| UserName250000 a întrebat:

TPU, vreau sa va spun ceva. De ce cand vorbesc bland cu respect profund cu mama mea tot e furioasa? De exemplu cand ma cearta, ii vorbesc bland si ea zice 'E, pe naiba'. Am 14 ani!

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu o lua in seama asa sunt parintii au griji, stres, responsabilitati iar atunci cand e nervoasa iar tu ii vorbesti frumos se simte oarecum prost ca se rasteste dar nu vrea sa vezi tu ca se inmoaie.

| danay72 a răspuns:

Imi pare rau, dar tu fii tot asa, pentru ca unde nu se pun paie pe foc, focul se stinge. Adică dacă tu esti linistită, nu are de la ce sa se certe sau se va calma în timp.

| alina2k18 a răspuns:

Pai poate asta e felul ei de a se exprima/comunica.
Unii oameni sunt foarte duri si asa taiosi cand vorbesc cu altii indiferent despre ce e vorba.
Nu te mai ingrijora.
PLus, noi femeile suntem o specie aparte laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil pari fals.

| IIIshaneIII a răspuns:

Asa o sa faca panca cand vei ajunge ca tu sa fii mai autoritar decat ea, nu e normal sa isi descarce pe cineva mai slab dracii? e in firea omuli pana la urma

Răspuns utilizator avertizat
| Unicornlover7 a răspuns:

Probabil esti a 8-a si e stresata ca ai examen. Nu o lua in seama, isi descarca furia pe tine pentru ca stie ca nu poti riposta (ceea ce e bine ca nu ripostezi, fata de parinti trebuie sa ai respect). Eu am 16 si patesc aceeasi chestie, stiu ca e frustrant, dar daca ridici vocea faci mai rau. Poti incerca sa o rogi sa nu mai tipe la tine, poti sa iti ceri scuze la fel de bland si incearca sa ii spui ca nu iti place. Daca nu merge, ignor-o. Eu asa fac de ceva ani laughing

Răspuns utilizator avertizat