| Whdjxkckdkdfkc a întrebat:

stiu ca poate nu fac bine da parintii mei se cearta in fiecare zi, nu.si vorbesc decat cand se cearta, isi baga devina din orice si mama sufera foarte mt din cauza asta
Ce sa fac, as vrea sa-i desparat ptc mama oricum se gandeste la divort si vreau sa ma ajutati cu sfaturii precum ce sa-i spun sau cum sa o incurajez sa divorteze.Multumesc

Răspuns Câştigător
| cs113 a răspuns:

Mai bine ii spui mamei tale cat de mult te afecteaza si mama ta o sa stie ce sa faca

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Discuta cu mama ta si spune-i pozitia ta.
In orice caz este numai decizia mamei si, pana ea nu este convinsa, nu o sa divorteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai ce sa faci. Le poti spune parerea ta, le poti spune ca nu vezi de ce mai stau impreuna si sa ii intrebi cat au de gand sa o mai tina asa fara sa faca nimic, dar nu ai ce sa faci tu si este mult mai bine sa nu incerci sa faci ceva. Sunt adulti, lasa-i sa ajunga singuri la o concluzie.