| Wildie a întrebat:

Un baiat stie ca il plac, insa n-a vorbit nicio data da chestia asta. Vreau sa stiu ce sa fac in continuare si daca mai am sanse cu el, ca tot am impresia ca ma invart in cerc si nu fac nimic

Răspuns Câştigător
| scump3tea a răspuns:

Dragutzo,mi-ar face placere sa iti spun si eu povestea mea.Cred ca te va ajuta in viata.Cu 6 luni in urma i-am spus unui baiat ca il iubesc.Nu in fata dar pe mess.El mi-a spus ca nu ma iubeste.Eu sufeream.Prietenii mi-au spus sa fiu mai indiferenta.I-am ascultat.La scoala nici nu intorceam capul spre el.Cind intra in vorba cu prietenii mei si eram si eu acolo eu plecam.El a simtit indiferenta.Iar cu o saptamana in urma,a inceput sa imi scrie pe mess "buna ce faci?",si vorbim, nu lucruri extravagante.Dar el i-a spus prietenei mele cele mai bune ca ma place, dar deja ii este rusine sa imi spuna.Si stii de ce? Pentru ca si-a dat seama ca a facut o greseala spunindu-mi ca nu ma iubeste.Si crede ca deja e [rea tirziu sa imi spunaE ok, daca nu va face el primul pas in citeva zile, il voi face eu.Ai inteles care e secretul cuceririi, daca el stie ca il placi, e bine.Trateaza-l cu indiferenta. Funda?

5 răspunsuri:
| Andreeaa29 a răspuns:

Deschide o discutie despre PRIENTENIE.il intrebi daca a avut prietena etc. incearca sa vorbiti mai mult.ii spui fata-n-fata ca`l placi si astepti ...sa vezi ce zice... poate si el te place. daca nu te baga`n seama mess/afara/scoala etc. = cu 0 nu te placebig grin

| stepfania a răspuns:

Ia initiativa

| MicutsaRu a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta si i-am spus acelui baiat si in sfarsit am ramas impreuna cu el pune verde in fata ai si uh curaj!

| weheartitxdd a răspuns:

Asa am si eu o situatie dar il ignor si gata.

| ThatSummer a răspuns:

Same situation. nu stiu ce sa spun. a spus " scump3tea tot. happy