| FlaviuselFlaviusel a întrebat:

Un caine din rasa Chow-Chow va rezista la curte? Naparleste mult?

Ce caine bun de tinut in casa cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| 3ntzz a răspuns:

Oh,intrebare pe gustul meu.
In primul rand nu inteleg ce fel de caine vrei tu, de apartament sau de curte?
Oricum, chow-chow se poate adapta la viata de apartament, dar si la cea de curte.
Desi, in principiu ar fi mai bine sa aiba spatiu, sa alerge sa.
Cu toate ca nu ea cea mai energica rasa.
Rasele cainilor care se adapteaza la apartament sunt de obicei rasele mici ( si nu doar ) gen : pechinez, chiuahua, yorkshire, pincher.
Si nu doar, culmea ca rasa celui mai mare caine din lume ( dog german, ii se mai spune si "Marele Danez", rasa lui Scooby doo) se adapteaza mult mai bine la viata de apartament.
Intra pe acest site http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/listadetaliata/c/page:3 si vei afla tot ce vrei, despre fiecare rasa de caine in parte.
Sper ca am fost de folos.
Bafta!

1 răspuns: