| cristina_6690 a întrebat:

Care este cea mai potrivita rasa de caine de tinut in curte?

6 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Eu as opta pentru cel mai destept caine din lume ( dupa anumite cercetari) acesta fiind Border Collie. Este un exemplar minunat si ma tot bate gandul de ceva vreme sa-mi cumpar si eu unul. Am cautat pe tocmai.ro si spre norocul meu l-am gasit. Cred si sper ca o sa fac acest pas in 2014.

| Logout a răspuns:

Cainele lup, mereu loial si dedicat!

| AnaSuricata a răspuns:

Akita Inu, este o rasa de caine inteligenta ce se dreseaza usor, jucausa si ordonata.

| mihnea167 a răspuns:

Labrador Retriever
Golden Retriever
Dalmatian
Beagle
etc.

| Anne250502 a răspuns:

Daca vrei sa il ti in curte si ai curtea mare ai putea sa iti iei un ciobanesc, creste foarte mare si poate sa fie un bun Caine de paza. Daca vrei ceva mai mic pentru curte nu iti sugerez un Caine aristocrat, se pot imbolnavi repede.
Iti sugerez sa consult acest sie :
http://www.reginele.ro/afla-ce-rasa-de-caine-ti-se-potriveste-381

| Rahy a răspuns:

Beagle,este un catel foarte jucausi si sentimental...