| Alina206 a întrebat:

As dori sa-mi iau un caine dar nu sunt sigura ce rasa. Imi plac cainii mari, poate un Chow Chow, sunt tare frumosi si draguti. Stau la casa si am si o curte mare unde pot sa-l tin, am si umbra unde cainele se poate simti foarte bine! Poate imi puteti spune alte rase in afara de chow chow sau imi puteti spune despre rasa chow chow, culoarea sau alte informatii!

Răspuns Câştigător
| TheBlisterExists a răspuns:

Ciobanesc German
Brac German
Malamut de Alaska
Lup de Cehia (are infatisarea cea mai apropiata de lup dintre toate rasele)
Ciobanesc Belgian Malinois
Doberman
Ciobanesc Elvetian

Daca vrei rase ceva mai mari:
Mastiff Tibetan
Mastiff Englez
Dog German
Cane Corso
Ciobanesc de Bucovina
Marele Danez (este rasa de care apartine si personajul Scooby Doo)

Daca vrei caini ceva mai mici:
Amstaff
Dogo Argentino (Dog Argentinian)
Bulldog American

Sincer nu iti recomand Beagle pentru ca este un caine foarte neastamparat si incapatanat. Iti zic din propria mea experienta.

Daca vrei alte detalii da-mi mesaj.

5 răspunsuri:
| angelBlack00 a răspuns:

Golden, labrador, husky sau akita inu. toti sunt foarte frumosi

| SanziiAndry a răspuns:

Da, câinii din rasa Chow-Chow sunt într-adevăr foarte drăguți. :X Însă eu aș putea să îți recomand și alte rase:

-Labradori (dacă îți iei, îți recomand fetiță, deoarece băieții din această rasă sunt foarte mâncăcioși);
-Golden Retriever;
-Husky sunt extrem de faini;
-Ciobănesc german (eu am o fetiță și este adorabilă);
-Cocker Spaniol;
-Dalmațian;

Din rase mari cam acestea sunt cele mai populare și frumoase. happy
Sper că te-am ajutat!

| viotedy a răspuns:

Chow- chow e la moda acum.dar cand sunt maturi nu mai sunt chiar draguti.si au risc mare sa faca rani prin cutele de piele.e frumos ce-ti place tie, in fond.boxer nu-ti place? sau un ciobanesc carpatin?

| pilifalexandru a răspuns:

Recomand Labrador

| uglymermaid a răspuns:

Golden retriever, sunt super frumoşi câinii de rasa asta