| SatanaInIzmene a întrebat:

Un oarecare bărbat, poate cuceri orice femeie?! Părerea femeilor conteză! Argumente, vă rog.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Da, poate. Conteaza atitudinea, increderea in sine, comportamentul fata de acea femeie, etc.
Deci, este foarte posibilwinking

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, poate doar cele fără discernământ.

O oarecare femeie poate cuceri orice bărbat?

| SatanaInIzmene explică (pentru NOname):

Adică bărbații cuceresc doar femei reduse mintal? Ai prieten?! rolling on the floor

| NOname a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Dacă poţi fi cucerită de tot ce mişcă şi are un penis între picioare, da, probabil nu eşti tocmai întreagă la cap.

Prietena ta câţi oarecare are pe lângă tine? Măcar vă deosebeşte? Sau ţi-ai ales una mai sănătoasă la cap?

| SatanaInIzmene explică (pentru NOname):

Vezi că devii agresivă, te iei de cine nu trebuie și s-ar putea să ne certăm.În primul rând, când am zis un 'oarecare', cum ai ajuns la concluzia că ăla e un terchea-berchea? Poate ăla, oarecare, e un pick-up artist și te uzi mai repede decât o virgină atinsă pe tâțe.Nu știi tu cu cine te-ncurci până nu stai de vorbă cu el.
În al doilea rând, îmi vine să vomit când văd atâta înfumurare din parea voastră. Aveți impresia că sunteți intangibile și doar cineva 'extraterestru', cel puțin, se poate atinge de voi.Lasați-o mai moale cu figurile ca, intr-un final, toți suntem o apă și-un pământ.

| NOname a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Tu nu ştii de glumă?
Un SatanaInIzmene nu ar trebui să fie atât de constipat.

| SatanaInIzmene explică (pentru NOname):

Am știut de glumă până m-ai făcut ...papagal.E nu fac aluzii la viața personală a nimanui si-n funduleț mă doare dacă pe Queen of England reușește s-o cucerească un cioban ( român ). Speram că ești suficient de inteligentă să vezi că postarea asta e un 'atac' mascat la însăși mândria feminină ce tocmai ai afișat-o! Ai fost singura ' constipată ' de aici.Eu sunt foarte... fluidwinking

| NOname a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Pardon, am fost incompletă.
...constipat, frustrat şi misogin.

SatanaInIzmene: "Bărbații nu au încredere in femei! Nu or să aibă niciodată și sper din suflețelul meu de misogin că atâta timp cât o să trăiesc, femeia să rămană sub bărbat ( la propriu si la figurat )"
http://www.tpu.ro/......a-aceasta/

Întrebările mele din al doilea răspuns erau retorice (nu atingeri personale), pentru a sublinia o idee: nu orice oarecare este potrivit pentru orice oricine. Avem preferinţe şi discernământ (cei care avem). Un oarecare cu atitudinea ta, de exemplu, nu ar avea nicio şansă să cucerească o oarecare ca mine, ceea ce este suficient ca să-ţi desfiinţeze teoria şi răspunsul ales de tine câştigător (deşi, ce-i drept, în apararea lui NikolleIce: e o diferenţă între "a putea în mod cert" şi "a fi posibil").

http://www.tpu.ro/......entru-voi/
"Mută, oarbă și surdă!"
Poate pentru că doar atât eşti în stare să cucereşti. :))

| Zenithf a răspuns:

Oricine poate deveni pentru cineva anume un "cineva". Adica, poti fi oarecare barbat, dar cuiva sa nu-i pari asa. Trebuie doar ca sa intalnesti persoana cu care sa vorbesti aceeasi limba. Insa acest "doar" este destul de greu uneori.

| Doηηa a răspuns:

Pe mine nu, sunt putin pretentioasa. laughing

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu. Poate să fie tipul şi Ian Somerhalder că tot nu o să-i cadă chiar toate femeile în plasă.

| ErrorFound a răspuns:

Nu, dar cu rabdare si cunostintele necesare poti face orice.

Dar nu inteleg la ce te referi tu prin oricine. Orice prost sau orice uratanie? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| SatanaInIzmene explică (pentru anonim_4396):

Merci de argument. Ești o drăguță...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Mersi happy. N-am ce argumente sa-ti dau, sunt femeie si am rejectat barbati fara nici o explicatie logica. Deci...preia tu de-aici cu partea logica.

| SatanaInIzmene explică (pentru anonim_4396):

Ești femeie?! și te numesti SandyBellsan?! De ce-mi vine mie atât de greu să te cred? Ok. Dacă rejectezi fără niciun motiv logic, atunci, esti ilogică sau irațională. Tocmai de asta nu ai fost în stare să-mi dai un argument valid și...ce rost are să mai stăm de vorbă?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu cred, depinde foarte mult de caracterul bărbatului respectiv + că, nu toate femeile sunt la fel, înțelegi... dacă vrei să cucerești o ******** ( nu pot afișa cuvântul laughing ) găsești oriunde...

| SatanaInIzmene explică (pentru anonim_4396):

Și ******* sunt femei și au sentimente.Pentru că dacă vrei să cucerești, acolo trebuie să lucrezi, la sentiment.Că dacă ne luăm după partea rațională ( vezi răspunsul de mai sus al lui SandyBellsan ) nu ai nicio șansă. Doar știm logica femeilor în legatură cu bărbații, nu? =0

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta vrea doar sa se certe. crizat happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie îmi adresezi aceste vorbe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nea izmenare, aia lunga saracia omului. Banu' e la putere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Nu orice barbat poate fi cu orice femeie, daca nu se potrivesc la caracter nu au cum sa fie impreuna.

| a răspuns:

Heii. Atâta timp cat acel barbat oarecare este sensibil, sincer, curajos, luptător, interesant, amuzant, si este in stare sa IUBEASCA sincer o singura femeie, atunci daa! Nu contează fizicul. Ar trebui sa știți! Frumusetea se pierde in ani, iar uratenia se schimba in frumusete, in timp! Contează sa existe iubire reala! Atâta timp cat acest barbat, un oarecare fiind, e gata sa cucerească o femeie de care e atras, poate reuși! Doar sa fie insistent si sa cunoască femeia. Sa o înțeleagă, sa o ajute, sa ii fie alaturi, sa o sprijine, sa o iubeasca. Sa o facă sa se indragosteasca si ea, la rândul ei, de el love struck. Aceasta va fi iubire reala!
Orice barbat, daca are personalitate, respect pentru sine, si intenții bune, poate cuceri orice femeie.

| Braunion a răspuns:

Se poate, dar este foarte dificil. Femeile au niste criterii prestabilite de regula... Ca azi sunt unele si maine pot fi altele este la fel de adevarat. Asa ca, daca azi nu merge maine s-ar putea sa mearga foarte bine.

Singura sansa sa reusesti sa cuceresti o femeie chiar daca nu-i atingi standardele/criteriile stupide e sa reusesti sa-i le destabilizezi (ca si cum ai incerca sa desfaci o aparare pe 2 linii la fotbal, si pentru asta ai nevoie de tehnica si gandire rapida.

*IMPORTANT DE RETINUT :
- Daca esti urat s-ar putea sa n-ai nicio sansa, unele se bazeaza mult pe aspectul fizic...
- Daca esti urat dar intorci banii cu lopata o sa ai parte de mii de femei, la fel ca un macho man... Asemanarea intre un bogat si un macho man este buna atunci cand vorbim de fumei, pentru ca nu exista iubire la mijloc (de regula)

| SatanaInIzmene explică (pentru Braunion):

Ipotetic: N-am bani și sunt urât ca dracu.Zi-mi formula magică sau măcar o tentativă de cucerire.

| Braunion a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Incearca-ti norocul la salubrizare, ADP(P) si nu in ultimul rand dimineata in scarile de bloc.
http://*play.ro/watch/8g7tzg7f/

vizionare placuta (inlocuieste asterixul din link cu litera v)

| BlueViP a răspuns:

Buna. Nu, niciun barbat nu poate cuceri orice femeie.
1: E greu sa multumesti o singura femei, pe toate e absolut imposibil.
2: Fiecare are personalitatea ei, placerile ei, lucruri pe care o femeie le adora alta le uraste.
3: In cazul in care femeia si-a gasit adevarata dragoste e imposibil sa o cuceresti.
4: Pe langa asta un oarecare nu cucereste orice pentru ca exista unele femei care cauta aspect fizic si bani, ceea ce nu orice oarecare are.
5: Pentru a cucerii o singura femeie cu adevarat adica in cazul in care cucerirea se vrea o relatie serioasa trebuie sa-i cunosti stilul si sa stii cum sa te comporti cu ea, un comportament pe care il doreste ea de la barbat. E greu sa multumesti 1, pe toate nu ai nicio sansa deoarece un pas gresit poate distruge tot.
6: Daca cucerirea se bazeaza pe o noapte, atunci trebuie sa cauti o fata cu valorile care ii permit acest tip de decizie. Niciodata nu vei reusi sa faci o fata sa-si incalce adevaratele principii nici dupa 100 de pahare de sampanie.

Sper ca te-am lamurit.

| Otpelk a răspuns:

Azi da, maine nu, vino aici, pleaca de langa mine, te iubesc, te urasc, azi o sa-ti raspund, maine o sa te ignor, de ce nu poti sa spui exact ce trebuie, de ce nu-ti dai seama ce este in neregula cu mine, sunt prea grasa, sunt prea slaba, de ce nu ma intelegi, ti-am lasat asa de multe semne sa-ti dai seama, sa nu ma auzi cand spun ca eu cred ca esti dragut si ca as iesii cu tine.
Cel mai mare mister care intotdeauna o sa fie invaluit intr-o ceata care lasa barbatii confuzi, asta este femeia.

Fiecare este un cameleon care calareste cercul lui Itten, fiecare este diferita, variabile multe mari.
Desigur ca exista cateva exceptii de la regula ca un barbat oarecare poate sa cucereasca orice femeie, dar sunt prea rare, ca nici ei nu stiu ce au facut corect de au reusit sa fie cu ele.
La momentul potrivit, cu comportamentul potrivit, un barbat oarecare poate sa cucereasca o oarecare femeie, dar sa nu uitam ca ele sunt fiinte vizuale, daca esti frumos ai sanse mai mari.
Chiar si pentru femeile nu prea frumoase exista mai multi Casanova care o doresc, deci se poate cucerii, dar si altii o pot cucerii mai tarziu.
Acuma sa nu aud ca femeile sunt simple si tot ce vor este ciocolata, flori si un "arati bine azi iubito", da si noi suntem defecti si suntem indungati.

| mihaelamiha927 a răspuns:

Nu orice femeie, adica nu pe toate rolling on the floor doar pe unele.
Nu poti fi placut de toata lumea indiferent ce faci.