| anonim_4396 a întrebat:

O femeie iubeste mai mult pe un barbat ce gateste? Urca in ochii femeilor un barbat ce se pricepe in bucatarie?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Femeia cauta instinctiv sau as spune ancestral protectia barbatului. Aceasta din urma poate imbraca diferite forme, cum ar fi adapostul financiar material, capacitatea barbatului de a lua decizii eficiente in situatii limita, libertatea si increderea acordata femei este de asemenea apreciata si ar mai fi multe de enumerat. Dar ce protectie mai "divina" ar simti ea, azi, cand isi doreste o cariera sau munceste pentru ca trebuie, ajunge acasa istovita si o asteapta cina pregatita de sot sau iubit. Sigur asta e frumos si sigur va fi apreciat de femeile cu discernamant si ceva mai profunde. Sigur e posibil in juriu sa nu fie doar 90, 60, 90, ele mananca, savureaza si viseaza altceva ( mare parte din ele, scuze, nu toate ), dar eu as spune ca cine apreciaza asta, merita atentie.

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daaaaa...
Mai ales cele lenese si care "gatesc" doar ce mananca in restaurant (cand sunt invitate).

| AdelinaC a răspuns:

Nu are nici o treaba una cu alta.

| RAY a răspuns:

Aspectul fizic este important Dani, degeaba ai o personalitate buna, gatesti daca nu arati decent macar, fara suparare acum trebuie sa slabesti si o sa fi mai atragator pentru sexul opus

| sierra1 a răspuns:

Dacă la impărțirea iubirii ea are - să zicem - zece criterii, atunci la cel numit "gătește bine" ai nota maximă. Dar la celelalte cum stai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile apreciaza orice talent sau calitate are barbatul de care sunt atrase. Dar atractia e alta poveste, vine natural. Sunt atatea tipe ok care se incurca in relatii cu boscheti care nu sunt in stare sa isi poarte singuri grija. Greu de crezut ca aia le-au cucerit cu pui umplut si desert.

| Freya1 a răspuns:

Nu iubesti omul după criteriul asta, dar clar e un plus.
Numai cand te gândesti ca ai cateva zile obositoare in care ai mânca si un cal da nu ai starea necesară sa mai stai in bucătărie si iti face el acea serviciu e divin.Sau sa iti pregătească o cină romantică in care doar sa fi servită e super.Sa nu mai spunem de cumpărături, daca stie sa gătească se pricepe mai bine si poate sa le faca si el oricand fara emotii.E un ajutor bun.

| gabicoo a răspuns:

Nu știu!
Dar pun următoarea întrebare: De ce mare parte din realizatorii de emisiuni culinare de la TV nu sunt căsătoriți?

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Aia sunt aventurieri.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, femeile nici macar nu sunt impresionate de asa ceva laughing darmite sa iubeasca mai multwinking
O impresionezi daca o scoti la un restaurant de lux nu ca ii faci tu snitele si cartofi prajiti acasawinking cu siguranta nu o dai gata cu mirosul de prajeala cand vine acasa laughing

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Eu vad ca le place doamnelor :)
https://www.123rf.com/......oking.html

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Poata gasesti o mancacioasa care este paralela cu gatitul si te accepta.Dar pana la iubire este cale lunga.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, mă, sigur o s-o impresionezi cu faptul că încă îți gătește mama la 30 de ani laughing. Mie mi se pare jalnic să nu știi să gătești, indiferent de sex. Nu e mare filosofie. Dacă mănânci numai mâncare semi-preparată arați că nu dai 2 bani pe tine.

| Emma30555 a răspuns:

Eu zic ca e de apreciat. În toate relațiile pe care le am avut ei au știut sa gătească, eu nu prea deci pentru mine contează fiindcă nu-mi place sa gătesc

| Ineys a răspuns:

Depinde de femeie. Unele apreciaza asta si intr-adevar se indragostesc de un barbat care le gateste, sau face un lucru anume pentru ele cu drag si pasiune, nu neaparat gatit.
Unele desigur vor iesiri in restaurante de lux, plimbari seara de seara, etc etc. Astea nu o sa fie impresionate ca le gatesti tu, pentru ca ele nu sunt capabile sa empatizeze si sa intelegea iubirea cum o fac celelalte. Dupa mine, si-mi cer scuze daca jignesc pe cineva, primele sunt mai inteligente si apreciaza un efort mai mare din partea barbatului decat grosimea buzunarului. Ca o scoti tu in oras seara de seara si mergi la brat cu ea sa o vada lumea da tu te uiti dupa altele... nu stiu ce sa zic. Cam prostuta daca ii place asta.

| JicaContra a răspuns:

Dar daca barbatul E DESTUL DE BOGAT sa isi permita bucatareasa, atunci femeia e mai atrasa sau NU?

in ochii femeilor, urca pana sus, un barbat care e Casanova, orice altceva e cu dus si intors... ORICE ALTCEVA!

| Panamax a răspuns:

In niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea adevărată nu este condiționată de abilitățile partenerului în bucătărie, nu e condiționată de nimic, dacă e adevărată...dar trebuie să recunoaștem că este un mare plus. Ce să facem dacă mai trebuie să și mâncăm?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O femeie iubește un bărbat ce o gătește in pat.

| troleibuz a răspuns:

Da, oricine apreciaza o persoana responsabila.

| Clytia a răspuns:

Ar trebui să fie un lucru normal să știe să gătească, măcar acolo cât de cât. Personal, mi-ar fi mai greu să apreciez un bărbat de peste 20 de ani care nu e în stare să facă altceva decât cartofi prăjiți. Desigur, într-o relație ar trebui în primul rând să fim dispuși să ne dezvoltăm, să învățăm împreună, unul de la celălalt.

| Gabigabyi a răspuns:

Da pentru ca e de ajutor se implica si el in treburile casei.