| Adiiitza2000 a întrebat:

Un prieten se comporta urat cu mine.Ce ar trebui sa fac sa nu se mai poarte asa?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Gandeste-te: Un prieten s-ar comporta urat cu tine? Nu cred. Deci nu iti este prieten.
Nu-l mai baga in seama, nu mai vorbi cu el.
Daca ii pasa catusi de putin te va intreba de ce esti asa, si atunci ii vei putea spune ca il rasplatesti cu aceeasi monedawinking.
Va intelege la ce te referi si probabil iti va cere scuze. Succes!

13 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Sa ai o discutie calma cu el, sa ii spui ce te deranjeaza si sa il intrebi ce motive are.

| sebysebyca a răspuns:

Ai raspunsul aici! imi dai o fundita? http://www.youtube.com/watch?v=ToNetZGEkk8

| TheYonutz19 a răspuns:

Mie :X cand doi se bat al treilea castiga smug...eu zic ca ar trebuie sa iei atitudine si sa ii spui ca nu iti place cum se comporta cu tine si ca nu o sa mai vb cu el daca mai continoua sa se poarte urat cu tine. poti sa ii dai si una din partea mea :-))

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns (pentru TheYonutz19):

Cel mai bun raspuns.Bravo.

| motolo9ve a răspuns:

Am avut si eu un prieten din asta...m-am dus la el si i-am spus ce m-a deranjat, el a inteles si acum suntem ok.dar nu sta actioneaza.Incearca sal ti daca tu consideri ca e un bun prieten, nu sti din ce cauza se compoarta asa.

| 4ndr3i a răspuns:

Nu mai vorbi cu el un timp, si vezi cum reactioneaza. Daca nu te baga in seama inseamna ca nu e o persoana pe care sa o numesti prieten.Succes!

| Eualex667 a răspuns:

Sa te superi pe el si sa nu mai vorbesti cu el timp de 2 zile.

| viktorr1999 a răspuns:

Fi troll...ironie=arta de a face misto de fraieri fara ca acestia sa realizeze.Fa misto de replicile pe car ele gaseste... daca vede ca nu poate sa te enerveze se opreste

| Adiiitza2000 explică:

Mersi amandurorahappyCui sa dau funda?happy

| Adiiitza2000 explică:

Nu dau funda nimanuilaughingtoate raspunsurile mi se par perfecte si le voi lua in considerare.

| Tyboly a răspuns:

Tu macar ai incercat sa ii vorbesti, daca da, atunci itreabal ce are cu tine (sau poate asa se poarta cu toate fetele ).

| mroxy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il ignori o perioada ca el sa isi dea seama ca a gresit comportandu-se urat cu tine sau sa ii cer o explicatie :p