| Robert265 a întrebat:

Unde se găsește iubita pe social media adică Facebook sau alte site matrimonial? Că afară nu mai vad pe nimeni să iasă, e din ce in ce mai complicat de găsit iubita? Ce fac că mor singur?

33 răspunsuri:
| Refresh0 a răspuns:

Bună! Pentru mângâiere, liniște și o iubire adevărată, te invit să o cunoști pe singura Persoană care le poate oferi. Doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Deși poate nu îți vine să crezi, El te cunoaște și te iubește pe tine personal. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata fericire si dragoste, pentru că El e dragostea. Te invit să Îl cunoști. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro

| Eisenheim a răspuns:

Alina si benny,eu zic sa va intalniti,deja am uitat de necazul lui robert,desi nu stim clar ce problema are,nu a mentionat varsta situatie nimic,deci eu zic sa incepi cu inceputul,iesi in parc,singur nu trebuie sa fi cu iubita,si observa acolo cine trece,fete,baieti,copii,cupluri,si sant sigur ca o sa reusesti sa iti faci o idee si un plan custom made pentru tine, pentru ca fiecare are povestea lui, degeaba iti spun fa ca mine, pentru ca e putin probabil sa poti copia relatia cuiva, in viata nu e ca la scoala

| Robert265 explică (pentru Eisenheim):

Așa fac dar în orașul ăsta sărac de oameni nu găsești mare lucru nu-s singurul sun băieți trecuți de 30 de ani și acum ăștia mai mititei ne dau clasa că foarte multe fete sunt cuplate sau pe interes as incerca în altă locație! Stau așa de vreo câțiva ani am 26 de ani acum eu nu am nimic cu nimeni nici cu orașul dar având în vedere că tineri pleacă în străinătate e mai gol și etc aici e o zona foarte săracă nu are nici o perspectivă și din cauza asta și programul meu de dimineața până seara e foarte incarcat!