| Bunddy a întrebat:

Aí putea trăi în ziua de azi fără Facebook, Instagram, Twitter și celelalte, adică fără nici un fel de social media?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Folosesc Facebook doar pentru marketing si sa comunic cu familia, dar as putea fara rețele sociale

suntserios
| suntserios a răspuns:

YouTube sa am in rest nu prea mă interesează

| dullcat a răspuns:

Nu.Toate stirile legate de domeniul meu sunt pe Facebook, iar pe Insta am deschis recent o pagina cu rol educativ, fiindca toti adolescentii se afla acolo. Youtube il folosesc pentru filme si videoclipuri documentare sau pentru muzica. Altele retele nu ma intereseaza.

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Pe Facebook sunt si multe informati false

| dullcat a răspuns (pentru RAY):

Pentru cine sa-si aleaga paginile pe care le urmareste, nu. Plus, sunt si in grupuri unde activeaza colegii, deci trebuie sa intru, sa citesc ce se discuta.

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Ai grija cu colegi

| Hammurabi a răspuns:

Nu folosesc decât Whatsapp și YouTube.
În rest n-am cont pe nici o social media.

| Theo94 a răspuns:

Fără Facebook, Instagram, Twitter da, fara Youtube si internet in general nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc doar WhatsApp și YouTube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doar Youtube în rest am renunțat la Facebook după 12 ani. Instagram am avut dar am șters contul, Twitter am șters cont, la fel si Tiktok. Nici Whatsapp nu folosesc.

| AdioTPU a răspuns:

Deja trăiesc de ani buni fara Facebook. Instagram și Twitter nu am și nici nu intenționez să-mi fac.

| mMcC a răspuns:

Am 18 ani si am renuntat la ele pe la 15-16 ani, cred ca a fost cea mai buna decizie pe care as fi putut s o iau pentru a ma scuti de timp pierdut si de informatie inutila care ma suprastimula aiurea.