| SportBoy a întrebat:

Urgent! straight face Azi e sedinta cu parintii la 10 si am dat testul initial la mate si s-ar putea sa le aduca la sedinta.Eu n-am facut nimic la test si s-ar putea sa iau 2 crying straight face I-am zis mamei mele toate astea dar tatalui meu nu straight face crying sad Ce pot sa fac? sad Mentionez ca anul acesta mi-am schimbat scoala iar in test au fost exercitii pe care la cealalta scoala nu le-am facut crying( straight face sad sad

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i lu maicata sa iti tina partea daca el face gat si sa il astampere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urgent! Faci rezervare la prima racheta care zboara catre luna. Cu ocazia asat vei afla ca pe luna materiile sunt mai usoare.Succes.

| SportBoy explică (pentru anonim_4396):

Auzi eu n-am chef de glume. Daca nu stii sa raspunzi la o intrebare mai bine nu mai raspunde si pace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SportBoy):

Pune mana pe carte, invata si nu vei mai primi nota 2.Stai si cauti solutii pe net cum sa-ti minti parintii si nu ai chef de glume? Invata ca daca mor babacii o sa mori si tu a doua zi.

| SportBoy explică (pentru anonim_4396):

Porful ne-a anuntat inainte cu o zi ca de test si n-am avut timp sa invat ca in ziua aceea aveam mult de scris si nici n-am facut recapitulare!

| SportBoy explică (pentru SportBoy):

Proful*

| SportBoy explică (pentru SportBoy):

Si apropo, eu nu mint, n-am mintit si nu voi miniti niciodata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SportBoy):

Atunci o sa-ti raspund in varianta serioasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SportBoy):

Peste o ora vei avea sedinta cu parintii.Acum poti vorbi cu paruntii tai dspre ce ne-i spus aici.Eu unul te-am inteles ca v-a anuntat tarziu de test si nu ai avut timpp sa inveti si ca la celalata scoala nu ati invatat ce va cere aici. Daca eu te-am inteles,poate si tatal tau sa te inteleaga si nu va face mare caz dintr-o nota mica. In orice caz daac nota nu se va pune in catalog, e ok.
Discuti cu ei acum, cu amandoi parintii si ar fi bine ca atunci, in sedinta cu parintii iti anunta nota, parintii tai sa discut cu diriga din ce cauza nu ai putut face testul.
Dar sper sa nu arate notele exact in sedinta cu parintii si toata lumea e fericita.

| Ruxandra15 a răspuns:

Ai zis ca nu ati facut recapitulare. Pentru test initial nu au voie sa faca recapitulare. Unii incalca aceasta regula si fac. Nu cred ca a fost atat de greu. Exercitii pe care nu le faceai in cealalta scoala? Nu cred. Ce clasa esti?

| angemon500 a răspuns:

Poti sa le spui ca ai primit un test foarte greu si ca la celalta scoala nu ai facut ce ti-a dat aici. E doar un test predictiv.

| EchoDemon a răspuns:

Pai le poti explica parintilor tai sa vorbeasca cu profesorul ca tu nu ai facut pana acum asa tipuri de exercitii. Si poate ca daca e initial nu se va trece.

| Error4044 a răspuns:

Pai ii spui tatalui tau ca nu mai e sedinta si o chemi doar pe mama ta

| RuxiiAndraa a răspuns:

Imi pare rau sa te contrazic, dar in toata tara, in clasele gimnaziale este aceeasi programa la mate.