| AissataElena a întrebat:

URGENTTTTTT! Tatal meu este din alta tara si maine vrea sa mergem sa ne facem pasaportul (eu si sora mea), pentru a ne duce in tara lui si a nu ne mai aduce aici.
Eu nu vreau, nici sora si nici mama meaa. Ce sa fac TPU?
Raspundeti mai repede!
Cel mai bun raspuns = fundita sad tongue sad :/

Răspuns Câştigător
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Daca nu vreti niciunul sa mergeti, nu mergeti! Vorbiti cu el si gata! Nu va poate obliga sa mergeti intr-o alta tara, nici pe tine si sora ta si nici pe mama ta care e destul de mare sa ia o decizie. tongue

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vreti sa plecati atunci nu va mai duceti sa va faceti pasaport si explicati tatalui vostru de ce nu vreti sa mergeti.
Inainte de asta cantariti ce este mai bine pentru voi, din toate punctele de vedere.

| danay72 a răspuns:

Vorbeste sincer cu tatal tau si spune ce simti. Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile despre cum sa vorbesti cu parintii tai.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Daca nu vreti sa plecati ramaneti in tara si gata!