| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea mai mare nu vrea sa mearga cu noi in vacanta, iar mama si tata nu ma duc nici pe mine daca nu vrea ea, cum sa fac sora mea sa vina cu noi la tara? va rog raspundeti repede, FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Dizzyz a răspuns:

Deci,in primul rand eu imi dau cu presupusul, sora ta mai mare nu vrea sa mearga cu tine la tara pentru ca se simte atrasa de oras.Asta pentru ca este in aceea perioada a adolescentei.
Si nici nu cred ca o sa vina,poate doar daca e obligata.(am zis poate)
Nu cred ca te va ajuta asta, dar poti si tu sa bvorbesti cu sora ta sa vina si ea ca vrei si tu neaparat sa mergi la tara.(mai tarziu nu cred ca o sa mai vrei).
Acesta este sfatul, ti-am zis imi dau cu presupusul, daca crezi ca nu te-am ajutat, uita de mine.
Pa!