| adriana543768654567895334 a întrebat:

V-ati pierdut vreodata cel mai bun prieten? Imi povestiti si mie. mai pe lung asa daca aveti chef. multumesc

Răspuns Câştigător
| cristina_3212 a răspuns:

Eu am pierdut un prieten din cauza glumelor intre noi.Eram cu el afara si cu mai multi prieteni dar aceia au plecat si am ramas doar eu cu el.A facut o gluma proasta si i-am zis ca plec acasa si a zis ca bine pleaca atunci eu m-am ridicat si am plecat.Ma sunat si imi tot zicea sa iesim inapoi afara.A pus-o pe maicasa sa vorbeasca cu mine la telefon si ea m-a intrebat de ce il supar.Atunci am iesit afara cu el si l-am intrebat ce face iar el il gluma nu mi-a raspuns si atunci eu m-am enervat si nu l-am mai bagat in seama.De oftica ca nu vorbeam cu el a inceput sa dea cu mingea in mine si toti prietenii il faceau in toate felurile si ii ziceau sa ma lase.Eu am plecat si am inceput sa plang pentru ca eu tin la el.Ma sunat sa ma intrebe unde sunt sa vina dupa mine.Si a aflat si a venit dar eu nu l-am bagat in seama, atunci el a spus ca sa ma duc cu x fiind un baiat care imi e ca un frate si pe el sa nu il mai caut.Acum de cate ori trecem pe stradata ne uitam unul la altul cu regrete dar amandoi suntem orgoliosi si niciunul nu face primul pas catre impacare. Oricum am invatat ca PRIETENII CE TE-AU LASAT NU AU EXISTAT DEFAPT!

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Prietenii nu se pierd!

| Vizitiul a răspuns:

"Prieteni, prietenii adevarati nu se pierd." Ati prins ideea?

| UbexFlo a răspuns:

@Vizitiul:si prietenii se pierd.Eu am patit-o din cauza fostului ei iubit care s-a despartit de ea si s-a dat la mine.Ea a crezut ca eu i-am despartit si s-a suparat pe mine, nu am mai vorbit aproximativ 3 luni.Ne impacasem si la scurt timp dupa a iesit o barfa(nu conteaza, dar oricum foarte grava). Toata lumea imi spunea ca ea a scos-o.Am intrebat-o si parea ca ea a fost ce-a care a vorbit aiurea insa m-am interesat si am aflat ca fostul ei se imbatase intr-o seara si s-a laudat cu ceva ce nu s-a intamplat niciodata.Eu o banuiam pe ea pentru ca credeam ca inca vrea sa se razbune pe mine pentru ceva ce nu facusem dar de fapt s-a bagat fostul ei in seama sa vorbeasca.happy Asa ca Adraian, atentie la baieti happy Nu toti merita sa iti lasi prietenii pentru ei.
Eu una am lasat toti prietenii la o parte pentru prietenul meu pentru ca stiu ca merita insa prietena mea s-a certat cu mine pentru ea si nici macar nu merita.O insela si o vorbea pe la spate.

| ioana1704 a răspuns:

Doamne ce nr lung. Il stii pe de rost? Da am pierdut prieteni, dar am castigat si altii noi. Uneori te desparte distanta, scoala, destinul

| cryssu2008 a răspuns:

Nu destainui prietenului tau toate secretele vietii tale, se poate ca intr-o zi sa-ti devina dusman! Nu face dusmanului tau tot raul pe care i-l poti face...se poate ca intr-o zi sa-ti devina prieten! straight face Sper ca intelegi happy

| Dannyjj a răspuns:

@Vizitiul nu-ţi dau dreptate, prietenii se pot pierde, cel mai adesea din cauza minciunilor, certurilor sau din cauza unor neatenţii.

| drinny_1019 a răspuns:

Da am pierdut-o fiindca ea nu stia sa ma sustina, a spus ca sunt prea complexata de felul in care arat pentru a putea fi normala, dar niciodata nu ma sustinut cu nimic oricate as fi facut pentru ea...Nu stiu cu cat lux de amanunte am povestit dar ma rog, sper ca te-am ajutat cu cevabatting eyelasheszbye:*

| AnneMarie_7701 a răspuns:

G3Org3@ ce sa inteleg? ati impartit fata?laughing

| Yuuji a răspuns:

Era sa-mi pierd prietenu pentru o fata dar acum am invatat sa impartim ce avemrolling on the floor