| Rowanna09 a întrebat:

V-ati simtit vreodata atat de deprimati incat v-ati gandit la sinucidere?big grin daca da din ce motivbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni, ce naiba o ard unii aiurea ca nu s-au gindit la sinucidere niciodata? Macar v-a trecut prin cap asa ca gind fie ca a-ti simtit repulsie la gindul asta.Sau poate v-ati gindit din perspectiva altcuiva.Nu exista ca nu v-ati gindit pentru ca chiar in momentul raspunsului erati cu gindul la ea.Ca nu se merge pina la capat e altceva dar gindul e gind si n-ai cum sa-l opresti decit intelegind total punctul de plecare.

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da, m-am gandit si la sinucidere, bine doar cand eram mai mica ma gandeam serios, nu stiam ca ii un pacat sa te isnucizi, acum stiu ca asta-i viata mea si trebuie sa o traiesc asa cum iiwinking si oricat as fi de deprimata, tot imi revin eu cumva straight face

| kidu_6779 a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata la sinucidere oricat de multe probleme as fi avut...si crede-ma, nu au fost chiar putine.
Am avut mai multe motive pentru asta...
~nu am creat eu viata ca sa mi-o pot lua
~nu vreau sa le fac rau singurelor persoane dragi pe care le mai am pe lumea asta
~daca am o viata... vreau totusi sa gust si din fericire si din durere caci problemele din prezent probabil mi se vor parea fleacuri in viitor
~in loc sa ma sinucid pot mereu sa o iau de la capat sau sa caut solutii la problemele mele[oricat de imposibile ar parea]

Iti recomand sa renunti la gandurile de genul...iti fac rau si crede-ma, nu exista ceva atat de rau incat sa merite sa iti iei viata!

| didiDia a răspuns:

Da, din cauza nefericirii.

| ioscry a răspuns:

Asta e din cauza deprimarii. din cauza unei esuari in dragoste, ti se pare ca nu ai nici un rost in viata.sau parintii sunt cam asrii dar nu e bine nici sa te gandesti la asa ceva gandeste-te ca asa cum problemele vin asa pot si disparea!

| ellalove a răspuns:

Eu nu.dar o colega din cls de la mine da.Sincer m-am ingrozit cand am auzit ca isi doreste sa moara.din cauza ca ea s-a certat cu 2 fete din cls.care le credea cele mai bune prt.si acum sau certat si nu poate sa suporte singuratatea si plange din 5 in 5 min.a intrat si in depresie.si vb la modul cel mai seriosstraight face doar sa vb cu ea si incepe sa plangastraight face dne ca ingrozeste doar cand o vadstraight face.si din cauza prieteniloroh go on dne.ce au ajuns sa faca prieteni cicachatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff, de câte ori...

Nu ştiu de ce răspund la întrebări puse-n 2011...

| daydreamerbeliever a răspuns:

Am fost destul de deprimata din multe motive...cand mi-a murit pisica...dar nu m-am gandit niciodata la sinucidere. big grin
tu te-ai gandit?winking