| Artesano a întrebat:

Va iubiti cu adevarat aproapele?

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Inainte sa raspund o sa dau o definitie a ceea ce reprezinta pentru mine iubirea: Sa dăruiesti totul, să sacrifici totul (inclusiv propia persoana) fără speranţă de răsplată... La prima vedere a intrebarii m-as fi grabit sa raspund ca DA dar nu cred ca voi putea fi capabila sa si demonstrez aproapelui aceasta iubire. Prin urmare nu iubesc 100% cu adevarat!

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca imi spui unitatea de masura a iubirii iti dau si eu un raspuns corect!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai depinde cat de aproape vine laughing Si sa fie o aproape, nu un aproape.

| Alisa a răspuns:

Da. Foarte mult.

| miauu a răspuns:

Dalove struck

| SufletDeCopil a răspuns:

Dapzlove struckDe ce nu?happy

kratos
| kratos a răspuns:

Eu pot sa afirm ca da.

Răspuns utilizator avertizat
| raisssa a răspuns:

Nup, imi urasc unii profesori din suflet, sunt niste ipocriti si in loc sa ma"ghideze"in viata mi-au distrus, din"vizibil neinteres"si nepasare visele de a termina o scoala si de a avea o diploma, cum sa nu-i urasc?

| florinbrasov a răspuns:

Încerc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc ceea ce sunt in apropierea lor.

| Ciupy_2848 a răspuns:

Nu. Iubirea trece prin stomac si nu vreau sa dau in ulcer.