| Suparatul a întrebat:

Va rog ajutati-ma vreau sa mor nu mai suport viata, am inceput sa urasc totul chiar si pe mine insumi pe parinti, prieteni, totul mai e doar o singura fiinta pe care o iubesc dar in rest nimic si nimeni urasc totul viata mi se pare inutila cum ma pot sinucide mai usor?

42 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A?thinking
Pai daca o iubesti omule, de ce nu lupti pentru ea? De ce naiba renunti atat de usor. Ce nu reusesti trebuie sa te ambitioneze si mai multhappy
Si daca nu se poate, ce? Mai sunt fete, mai sunt zile.Care-i treaba deci? Poti fii fericit si singur. Daca vreiwinking

April
| April a răspuns:

Daca exista o singura persoana pe care o iubesti, ai un motiv serios sa-ti traiesti viata pana la capat, asa cum ti-a fost dat.Sunt oameni mai nefericiti, care au pierdut tocmai ceea ce tu ai. Un gand bun pentru tine, din toata inima!

| EUSIATIT a răspuns:

Daca nu ceri ajutor unui specialist e ff grav. dar sa stii ca viata e scurta si frumoasa cu bune cu crele. toti trecem prin astfel de perioade. nu claca. meri la un pshiatru daca nu la pshiholog. te va ajuta. si apoi ura nu este buna nu te ajuta. chiar ti au gresit toti. hai vino ti in fire coboara cu picioarele pe pamint si mergi la medic nu e gluma.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Dacă mai exista o persoana pe care o iubeşti atunci mai exista şi speranţa la o viaţă mai bună. Nu mai vorbii prostii si linişteşte'te

| darrio2007 a răspuns:

Suna la 112.Ambulanta.

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Doamne fereste! dar ce ai patit de esti atat de suparat? spune-ne si noua, poate te ajuta cu ceva. Toti avem probleme dar cu bune, cu rele trecem peste ele asa cum putem, nu esti singurul!

Ai grija de tine! pa-pa

| カルメン a răspuns:

Ce intrebare? dar poti sa iei alta decizie mai inteleapta decat sa te sinucizi...de ce nu incerci sa privesti ceea ce este frumos in jurul tau, sa incepi sa ai incredere in tine, sa faci anumite lucruri care te fac sa te simti bine.ai zis ca mai e o sg fiinta la care tii nu? de ce nu faci anumite lucruri impreuna cu respectiva?winking

| DeeDee28 a răspuns:

De ce gandesti asa?sad
Imi pare rau ca esti suparat si ca ai o asa parere despre viata.Cum sa urasti viata, sa iti urasti parintii, prietenii, chiar si pe tine insuti? Gandeste pozitiv. Gandeste-te la viitorul tau...vei cunoaste pe cineva, te vei indragosti, vei intemeia o familie. Daca te sinucizi pierzi viata asta, care si asa este scurta. Nu merita...sinuciderea nu e o solutie. In plus, sinuciderea e un mare pacat si Dumnezeu nu este de acord cu aceasta. Cum am mai spus, soltia problemelor tale nu e sinuciderea. mergi odata la biserica si vorbeste cu un preot. Iti va da sfaturi folositoarehappy

| chivas21 a răspuns:

Esti EMO? Macar traieste pentru singura aia persoana! Du`te la un psiholog!

| Kazimir a răspuns:

Iei 80-100 de pastile de extraveral si mori in somn.
sper sa mearga
pa si sa`mi spui cum e dincolo

| nicolll a răspuns:

Nu face asta, gandeste-teca altii arda orice sa traiasca, te inteleg ce simti, crying eu mai demult mi-am taiat venele pentru un baiat si am ajuns direct in spitalsi regret pentru ce am facut

| pisicel_5329 a răspuns:

Doamne omule! Consulta un psiholog :-s!
Traiesteti viata ca doar una ai. Incearca sa gandesti pozitiv! Vorbeste cu parintii tai de lucrurile care te macina si care nu-ti dau pace! Tu vrei sa te omori datorita unei fete?straight face Sunt atatea fete pe lumea asta, si sigur exista una si pentru tine. Nu are rost sa suferi, nu se merita! Mergi mai departe cu capul sus. Si daca simti ca nu iti revii mergi la un psiholog cum ti-am spus si mai sus:*!

| elenadic a răspuns:

Omule. mergi la un psiholog. sinuciderea nu e o solutie buna.viata iti e doar odata s.o traiesti si traieste.o Dumnezeu ti.a dat.o sa o traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ii urasc pe toti, ii privesc zi de zi cat sunt de tampiti...cred ca voi muri de ras!laughing fa si tu la fel, e foarte tare sa mori de raslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`mi daca poti idu tauu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica cel mai usor este sa te spaunzuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ticule vrei sa te sinucizi? pentru o zdremta? renunta, cai mai usor. ii 5 jumate acuama si incerc sa scriu si eu cat pot de bine
cica prietena dorme, la 10 metrii de mine si eu sunt aicea citesc ce scrieti voi si golesc pahare intruna fa si u asa
si trece
toate trec si vin altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a creat omul dupa infatisarea lui de ce ai strica ce a creat el si eu am pierdut pe cineva drag si stiu ca nu ii usor dar ce poti sa faci nu tea iubit nu are rost sa pierzi viata asta asa frumoasa in locul tau i-as face in ciuda eu asa am schapat si a mers sa stii vb cu prieteni ai tu un prieten mai ascuns la care tii cu care vb mult
gbu.
take care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mai bine traiesteti viata din plin bucurate de tot si ca existi sunt si alte lucruri frumoase de cat sa te sinucizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda! stiu km te simti si stiu km e sa te gandesti la asa cevaoh go on dar sa. ti sp ceva...nu stiu dc krz ca viata e inutila daca mai exista o pers care o iubesti atunci incearca sa lupti pentru pers respectiva nu te mai gandi la moarte nu te mai gandi la tot ce este rau zambeste! traieste fiecare clipa din viata ta nu te mai inchide in tine mai tarziu o sa regreti ca ai pierdut clipe minunate care au trecut asa p lang tine fara sa le traiesti fara sa simti iubirea fericirea si tot ce. i mai frms p lumea asta.km ti.am mai sp si eu am momente din astea dar ma rog la d. zeu ma regasec in EL si ma gandesc ca EL mi. a dat o viata un dar! un dar care trebuie pretuit si trait din plin nu are rost.gandeste.te la cei ce mai au 1 zi d trait la cei saraci la cei ce nu au parinti la cei ce nu au macar o pers care sa. i iubeasca etc. ei ce sa mai zica?! hai nu mai fi sup zambeste ca viata pana la urma este asa km ti. o faci u! te pup:*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cf si eu trec prin aceste momente stiu ce inseamna am doar 14 ani si sunt distrus pe viata si politia asta vrea sa ma bage la scoala dicorectie si pe fratele meu in puscarie mama e bonlava nu stiu ce sa mai fac salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare in mama masii laughing))))))))))))... un pistol ofcourse... no pain xD fast. dar daca vroiai sa o faci nu lasa-i intrebari stupide pe siteuri xD. u dont wanna die. u wanna live better xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagaatiii ceva strongg la venaa siii estii la fix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate si eu vreau sa morrrr si o s-o fac foarte curandddd siii stiii de ce o sa morrrr...de foameeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate daca vrei sa te omori suna la nr0726621606 si primesti sfaturi utiletongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule calmeaza'te. cel mai bine ia un pahar de suc, apa plata, bere, vin, ce vrei tu, asculta putina muzica, incearca sa gasesti cauza problemei si nu mai face pe victima pentru ca nu esti. Daca ai avut posibilitatea sa scrii pe forumu' asta ai posibilitatea sa treci si peste. faza. asta.
pace baiete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care aruncati cu pietre o faceti degeaba, oricum cel care se gandeste la solutia asta stie ca este distrus de viata sau alte apelative pe care i le adresati. In momentul asta eu sunt una dintre acele persoane, viata mea nu mai are niciun rost, m-am gandit ca prin moartea mea voi provoca durere celor din jur...asta daca ii pasa cuiva de mine, dar am senzatia ca mai rau ii chinui si pe ei si pe mine. Singura persoana care m-a mai tinut pana acum este baietelul meu, dar nu as vrea sa ajunga sa sufere si el cu o mama depresiva care nu este in stare de nimic, probabil oricum cand va creste nici nu isi va mai aminti de mine...il iubesc enorm, va scriu cu lacrimi in ochi, dar va scriu voua pentru ca nu ma cunoasteti si nu va cunosc, iar in clipa asta chiar nu mai vad nicio solutie. Sa ai stari de rau in permanenta, sa traiesti doar luand pastile mai bine nu. sotul meu oricum imi spune mereu ca nu fac nimic, nu simt nici o urma de apreciere din partea lui, poate chiar are dreptate si asa mi-a spui ca mai bine m-as impusca. Poate o sa imi spuneti sa divortez, dar oricum nu mai am putere de nimic. Lucruri pe care inainte le iubeam acum le detesc, nu imi mai place sa ies, ma simt degradata pe zi ce trece si soarele e undeva departe. Stiu ca veti arunca cu pietre in mine, nu ma astept la ceva pozitiv, probabil cu multi ani in urma si eu as fi vazut asta o prostie, dar se pare ca vopseaua mea roz s-a terminat si mi-a ramas doar cenusitul.

| Anyo1988 a răspuns:

Hey crede-ma nu vrei sa faci asta, sinuciderea nu va rezolva problemele tale ci doar le va amplifica te rog tu sau oricine citeste asta si este in aceeasi situatie sa situatii similare, va rog cautati-ma pe Facebook si haideti sa vorbim, ma gasiti cu numele yonik andrey ionel movila, nu merita sa mori pentru niste probleme, ele trec si/sau se pot rezolva inva viata unui om nu poate fi adusa inapoi ...va sunt alaturi si va sustin cat pot insa va rog nu faceti prostia de a va sinucite, aveti grija de voi va rog

| djcrazyroxxy a răspuns:

Baii nene! daca vreiai sa te omori o faceai nu puneai intrebarea asta stupida omoarate! laughing si gata foarte simplu : aruncate in fata masini, spanzurate laughing Nu-ti taia venele ca nu va merge laughing bagati cutitu-n gat si gata Adiiooooo viata Bafta! Mori :*

| MihhaaElla a răspuns:

In primul rand liniste, si mi mise intampla dar eu ma linistesc.stiu ca toti iti zic sa le zici parintilor si ei nu o sa inteleaga niciodata ca la mine. iubesc pe cine si zice ca tine la mine ca la o prietena nimic mai mult, o prietena care imi ia tot cei al meu prieteni, parinti si cear iubirea mea.am o sora morta care mereu am avut nevoie de ea. sfatul meu este sa te ai puteri in tine pentru ca ala care sufera la final e fericit trebuie sa murim cu zambetul pe buze(zi de oameni buni nu de rai)toti care tiau facut rau o sa plateasc pe lumea celalata.pe mine prieteni ma fac proasta si urata.lupta pentru o viata mai buna viata trebuie pretiuta sa stii de la mine.si daca te sinucizi multi vor suferi sper ca tu nu esti cenul sa faci oameni sa sufere.insita cu fata si daca nu vrea las-o nu merita zi-mi mie daca ai vazut tu vredata la tv femeia sa se sinucida pentru barbat nu doar barbati pentru femei lasa ca sunt multe femei proate si rele. sper ca te-am ajutat cu ceva nu te sinucide faua pentru parinti si familie gandeste-te cat vor suferi.tu ii iubesti?! trebuie sai iubesti ...gaseste fata potrivita.pup suparatulekiss!