| Carolinax3 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati, doar daca este posibil. Deci parintii mei se cearta zilnic non-stop, si deja nu mai suport. Mia ajuns
Eu locuiesc in Spania si mama tot zice sa plecam in Romania ca ea numai suporta. Adica tata mereu o jigneste si o face in toate felurile pe mama si asta doar din cauza ca bea. Mama ia tot explicat sa se opreasca si el tot continua si nu vrea sa se opreasca. Prefera sa bea decat ca stea cu familia lui. frumos oh go on asa-i? eu nu stiu ce pot sa fac? in Romania e prea tarziu pentru ca daca imi continui liceul acolo o sa fie groaznic ca nu sunt la fel materiile. nu stiu ce sa fac crying.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta isi poate gasi un job in Spania sau il poate schimba pe cel actual dar, probleme de. genul asta nu se termina aici. daca avea de gand sa-l paraseasca facea asta demult. Parerea mea e ca mai bine te linsitesti, iti vezi de scoala ta si cand termini scoala iti iei un job din care te poti intretine si pleci de-acasa. Numai bine!

| adrianadi97 a răspuns:

Daca zici ca nu mai poti inghiti deloc tratamentul tatalui tau si certurile zilnici,cred ca ultima ta ingrijorare ar trebui sa fie nenorocitul de liceu. Daca aveti posibilitatea si situatia materiala de a va muta in Romania,habar n-am de ce ezitati, e cea mai buna alegere pe care o puteti face: scapati si de certuri, si de comportamentul tatalui tau, si de depresia in care clar esti acum, si de depresiile din viitor.