| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, si din pacate sunt in strainatate, ca asa a decis mama. sad Locuiesc cu ea si cu sotul ei mai mic cu 10 ani in aceeasi camera, nu vrea nicidecum sa ne mutam din casa asta. straight face... Am incercat in toate felurile sa vorbesc cu ea sa ma lase inapoi in Romania, sa imi continui scoala. Ea zice ca nu am unde sta. M-am certat cu ea, am vorbit frumos, am implorat-o sa ma lase inapoi, insa degeaba. Tatal meu e tot aici in Italia insa e in alta parte. Am vorbit si cu el despre aceasta situatie, dar el are familia lui, nu poate sa faca nimic. Nu stiu ce sa fac, nu mai suport. Va rog frumos dati-mi niste sfaturi sad

Răspuns Câştigător
| litlledolleioanna a răspuns:

Mai ai mult pana implinesti 18?laughing ia-ti valiza si taiowinking

3 răspunsuri:
| litlledolleioanna a răspuns:

Incearca sa-i arati k nu iti e bine deloc nu-i mai spune nimic daca vezi k nu te ia in seama doar arata-i si incearca sa o convingi si sai deschizi ochii ca scoala e foarte importanta si inca ceva tu te intelegi bine cu sotul mamei tale? ca daca aveti o relatie buna ai putea discuta si cu el nu numai cu mama ta parerea mea ca alaturi de mama e mai bine dar bine nu in conditiile astea.

| Bubulinaazz a răspuns (pentru litlledolleioanna):

Nu ma inteleg bine cu el, e cu 13 ani mai mare ca mine. Si am uitat sa spun inca o chestie. Mama de fiecare data se ia dupa el, si face mereu tot ce spune el, eu nu pot sa ii spun niciodata nimic. Stiu ca cel mai bine e langa mama, dar in conditiile astea nu stiu cine poate trai. Nu ies deloc din casa, mergem doar o data pe saptamana la cumparaturi si atat. Nu cunosc pe nimeni de aici. E ca si cum viata mea s-a terminat la 17 ani, si mama mi-a interzis tot. sad

| ccaiuss a răspuns (pentru Bubulinaazz):

Ccaiuss este id-ul meu de yaho poate iti pot fi de fols cu cateva sfaturi... trebuie mult mai multe detalii despre tine si...