| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi! O prietena de-a mea are un iubit de 9 luni, in urma cu 2 luni a fost primul barbat din viata ei.

De o luna uneori ea simte ca nu ii pasa asa mult.El a avut o treaba cu o fata si tot vorbea cu ea(spune el pentru ca ei se certau uneori sau nu stie ce avea,dar vorbea cu aceasta),iar odata a iesit cu ea,mai la inceput.A plans foarte mult in fata lui si au avut probleme din cauza asta,a vazut cat de mult sufera,pe strada cand o vedea pe aceasta si era cu el se simtea foarte rau si el vedea(pentru ca atunci cand ea a aflat si i-a spus el tot mintea in continuare dar ea a vazut ce au vorbit si el tot nu putea sa spuna tot adevarul) si ea uneori se gandea la alte chestii si si-ar fi dorit sa fie sincer macar.

Ea se simte uneori singura,ii e frica sa nu il piarda,vrea sa fie toata viata impreuna si ea tot timpul a fost pe ideea un singur barbat,sa aiba relatii.

O iubeste,vede asta, dar uneori are niste iesiri si nu-i spune unele lucruri si ar vrea sa nu mai aibe teama aia ca poate se despart, ca nu ar trebui, si-au promis iubire si tot.Se iubesc mult

Ea a avut un prieten mai demult cateva saptamani,era un baiat foarte bine educat,cuminte,cu capul pe umeri,se gandeste uneori cum e, ca fetele asa sunt majoritatea, prefera pe cel mai smecheras, mai...si dupa aceea plang, ea spune ca era atat de bun omul acela si se gandeste ca daca ar fi fost cu el, el in primul rand nici nu ii cerea nimic pana la 18 ani, adica cand isi doreste ea, nu avea teama ca poate se despart si nu o facea sa sufere atat, tinea la ea si e sigura ca acum asta face cu prietena pe care o are acum(sunt impreuna de 1 an).El nu a vrut sa se desparta si a insistat mult dar ea a vrut si acum e mai tot timpul trista, nu tine la acela sau ceva...doar se gandeeste e trista la ceea ce se intampla uneori, nu mai e la fel parca de mult si are si o problema cu singuratatea.Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Ar pute sa ii dea papucii actualului ca e naspa rau cum se comporta si sa-l caute pe fostul sa se regasesca, sa se impace dace se gandeste si acum la el.

| UndergroundFolklore a răspuns:

Era chiar asa de greu sa recunosti ca asta e povestea ta?! In fine.
Nu prea sunt sfaturi de dat in privinta asta, decat sa mergi mai departe.Nu esti nici prima nici ultima fata care e vrajita de un baiat pana ajunge in patul lui si apoi, normal, baiatul se plictiseste de ea ca a obtinut ce a vrut si "povestea lor minunata de dragoste" se sfarseste asa cum a inceput.

| Kristinx7 a răspuns:

Nu cred ca sunt in masura sa o ajut pe prietena ta sau sa-i dau un sfat...dar trebuie sa tinem minte intotdeauna ca ai o singura viata si doar o sansa la fericire, nu trebuie sa dam cu piciorul...ca dupa vezi ajungem sa regretam. Funda?! big grin

| tarceabia a răspuns:

Saraca. trebuie sa treaca mai departe. nu e nici prima si nici ultima care a patit asta. sa se resemneze