| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, de mai bine de un an sunt hartuita verbal de vecinii din bloc,nu am luat atitudine am tacut si am rabdat dar si rabdarea asta are o limita, sunt cu nervi la pamant. cum le pot veni de hac tacand si facand? dati-mi idei va rog, legale bineinteles.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Wow, da dc nu ai precizat si ca ai copii.
Pai tu ca tu, dar gandeste-te la copii, ca nu cred ca vor sa auda acele injurii care-ti sunt adresate...
Sincer, cheama politia, zau, cum i-am zis si lui cristii, cu prostii nu ai ce vorbii...

19 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Legale putine, dar sunt cateva, si te complici.
Spunele paritnilor, si daca esti majora, calmeaza-i cu politia, pentru asta exista ei.
Dar le poti face ceva astfel incat sa taca din ratu ala.
De ex, sa zicem ca-ti zic ca esti o galagioasa.
Dimineata pleci la plimbare, si te asigur ca trantesti usa calumea, sa le sara toanele din cap.
Daca se plang ca faci nu stiu ce, le zici "voi ati zis ca-s galagioasa...".
Daca te fac proasta... Faci galagie, daca vina sa te opreasca, iti ceri scuze ca nu poti, dar esti prea prosta sa intelegi ce vor ei.
Te face curva? Aduci baietii la tine in apartament, si party, sa vezi ce se potolesc.
Daca nu, policewinking

| victorandrei a răspuns (pentru MenInShadow):

Vezi tu faza cu trantitul nu prea merge ca si ei pot chema politia prima data avertisment a 2 oara 200 lei amenda, nu cred ca iti convine sa dai amenzi doar sa strezesi un vecin cu o usa trantita

| MenInShadow a răspuns (pentru victorandrei):

Eh, dar nici sa fii insultat de vecini nu e prea placut, asa ca si ea poate chema politia oricand.
Altceva in afara de ce am zis mai sus, altceva nu prea ai ce le face. Au ei gura mare pentru ca a avut ea rabdare, dar daca se infige putin in ei, si le arata ca nu-s decat niste tarani prosti, nici asta nu sunt, pentru ca eu sunt taran si stiu sa respect o fata...

| victorandrei a răspuns (pentru MenInShadow):

Cred ca cel mai bine sa ii ignore :d si gata

| MenInShadow a răspuns (pentru victorandrei):

Ehe, my friend, ii ignora ce-i ignora, dar are si ea o limita, cum a zis, cum am avut si eu limita ignorandu-mi fostii colegi de clasa cand faceau misto de mine la greu.
Dar eu sunt baiat, si situatia se schimba, eu fac liniste cu un pumn in bot si cu o demonstratie de forta pe care o pot aplica asupra capetelor lor seci, dar ea ce sa faca, sa-i bata?
Ignori ignori pana nu mai suporti, si eu stiu foarte bine asta, cel mai bine ar fi sa ia masuri, pentru ca nu v-a mai suporta mult, si poate termina ca aia de se spanzura, Doamne fereste!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MenInShadow):

Ce prostii o înveți

| Yannku a răspuns (pentru victorandrei):

I-am ignorat asta e marea problema si uite ca am ajuns sa fiu mai rau din cauza ignorantei mele si a taceri mele, am ajuns sa fiu luata de fraiera... Multe raspunsuri de aici imi plac si va multumesc, inca ma gandesc ce sa fac in plus ca am copii si sunt singura ca barbatumi-o e plecat in strainatate la munca.

| MenInShadow a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sii... ce ar trebui sa faca?
Am sfatuit-o prima data sa cheme politia, caci cu prostii nu prea ai ce discuta, daca tu ai o leaca de inteligenta.

| Yannku a răspuns (pentru MenInShadow):

Iti multumesc, si tuturor va multumesc, am sa depun o plangere catre politie sper ca ei sa ia o atitudinea corespunzatoare.

| MenInShadow a răspuns (pentru Yannku):

Cu placerehappy

| MenInShadow a răspuns (pentru Yannku):

Wow, da dc nu ai precizat si ca ai copii.
Pai tu ca tu, dar gandeste-te la copii, ca nu cred ca vor sa auda acele injurii care-ti sunt adresate...
Sincer, cheama politia, zau, cum i-am zis si lui cristii, cu prostii nu ai ce vorbii...

| mona a răspuns:

Probabil ca de aceia te hartuiesc verbal pentru ca ai tacut de prima data, inchidele si tu gura si raspundele pe masura

| Hevnoraak a răspuns:

E foarte simplu depui plângere la poliţie şi vezi ce rezolvă asta.În caz de forţă majoră te muţi.

| victorandrei a răspuns:

Pe ce motiv esti hartuita verbal?

| 5a a răspuns:

Ce oameni. nu inteleg cum s-a ajuns in halu asta sa se lege vecinii de tine? Nu cred ca s-au legat degeaba nu?
Eu de exemplu am avut probleme cu vecinii din bloc din cauza ca tineam animale, pisici si catei mai mult de 10 ani am avut probleme si imi era frica sa nu-i otraveasca, sa nu le faca capatul. Dar la tine care este problema?
Eu as face intr-un mod mai placut, mi-a pune muzica in casa, nu tare dar nici incetul sa fie asa pe placul meu. Sincer la bloc se aude totul, pune muzica happy daca vezi ca situatia se agraveaza cheama politia si explica-le cum sta treaba, o sa se linisteasca cu o amenda!

| mimi2000mimi a răspuns:

Suna-i pe numar ascuns (#31#07...)si spune-le ca au castigat un televizor cu plasma si sa astepte in parcare la ___________ ca sa isi ia premiul. dupa ce au ajuns, suna-i si spune-le ca aia ii astepta cu televizorul in alta localitate apropiata, determinandu-i sa se duca acolo. dupa aia le zici"FARSA, FRAIERE!
da sa iti schimbi vocea! sau sa vorbeasca altcineva in locul tau! ca sa nu te prinda, du-te la un telefon pblic si suna de acolo, ca asa te poate da la politie

| danielalex a răspuns:

Peste tot sunt vecini idioti, dar daca chiar vrei sa te razbuni pe ei fal ceva naspa, plateste pe cineva sai bata, sa le dea foc la usi sau apelezi la politie si daca nu merge cu politia apeleaza la metodele enumerate de mine! BAFTA

| unknownn a răspuns (pentru danielalex):

Cum adica peste tot? Daca tu te muti doar in cartiere de tigani, aia nu inseamna ca asa sunt toti vecinii, de exemplu eu am vecini super ok.

| Vanea_Florin_1971 a răspuns:

De asi fii in locul tau eu i-as hartui pe ei

| larisaarad a răspuns:

Pai eu zic mai bine fi indiferenta ca daca vede ca nu iti pasa de vorbele lor o sa te lese in pace poate nu mai au subiect de barfa si ai picat tocmai tu vb aia indiferenta doare cel mai tare