| cristinuka_8768 a întrebat:

Bna.Va rog frumos ajutati-ma, ne-a dat la chimie sa facem un eseu cu titlui 'Eu si chimia'. Nu stiu ce sa scriu. Va rog dati niste idei. Funda bineinteles

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Eu si chimia " asa-i? Pai ai putea scrie :
- Ce reprezinta chimia in viata ta
- Cum o folosesti
- Relatia dintre tine si chimie ( de ce apreciezi chimia si cum te descurci cu ea )
- Cat de prezenta e chimia in viata ta
- De ce chimia si nu altceva ( pentru ca de ex. din asta este alcatuita viata noastra intr-un fel )
- Ce e chimia
- Cine esti tu si ce legatura ai cu chimia
- Chimia si corpul tau
- Chimia in jurul tau
- Influenta chimiei asupra ta
- viata e tot un fel de chimie
- chimia,, explodeaza " cand te astepti mai putin
- ce inteleg eu prin chimie
- chimia nu e stiinta usoara
- chimia e mai multe decat o stiinta, e o parte din natura si din viata noastra

Sper ca te-am ajutat! Pussy :* fundita te rog frumos puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| AmNNNeZ1k a răspuns:

Aici depinde de cat de mult iti place tie chimia. Sper sa te descurci

| Mary_3424 a răspuns:

Poi am ajuns si eu sa fac chimie intra (7, 8 ca nu stiu fix) si chiar am crezut ca nu o so intelege dar m-am inselat chiar am inteleso este foarte simpla insa mai am si eu ceva lectii in care sunt incurcate si nu stiu ce sa fac dar intodeauna merg cu tema facuta pentru ca chimia este usoara... ALTA IDEE NU AM AVUTsad