| elutzza_5346 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine.sunt impreuna cu un baiat aproape de 1 an, iar acum el imi spunek ma iubeste, dar eu am anumite indoieli.cateodata imi spune ca e ocupat si nu poate vorbi, dar eu il iubesc si cred sigur k si el ma iubeste.cum pot sa fac, ca sa aflu k eu nu ma insel si ca am dreptate? adica el ca ma iubeste cu adevarat

Răspuns Câştigător
| bethy92 a răspuns:

Ca tu sa fi sigura ca el te iubeste pune-l la incercare! cum? simplu spune-i ca vrei ceva, orice care el nu ar fi de acord dac el iti indeplineste acel lucru at e clar ca te iubeste si e dispus sa faca oricehappy. sau ai putea sa vb cu o prietena de-a ta(care el nu o cunoaste)sa-l sune sau p mes sa vb cu el sai zica ca ii place de el ca vrea sa se intalneasca k ea.si chesti din astea iar in momentu in care el accepta tu il lasi sa se intalneasca cu ea si in momentu in care el e cu ea u il suni. si daca nu iti raspunde sau iti rasp si iti zice ca are treaba at e clar ca asta s-a intamplat cam de fiecare data sadsadsadsad sper sa nu fie asa si mult noroc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toti suntem cateodata ocupati si nu putem vorbi. Asta nu inseamna nimic. Cel mai bun mod de a afla daca te iubeste este sa-l observi in viata de zi cu zi: are grija de tine, te respecta, te protejeaza, te ia cu el cand merge cu prietenii lui, iti vorbeste frumos, nu te jigneste, se gandeste la nevoile tale mereu si ti le indeplineste. Astea sunt lucrurile importante intr-o relatie.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, in general baietilor nu prea le place sa-i bati prea mult la cap, nu trebuie sa faci nimic decit sa ai incredere in el, poate intr-adevar are probleme, este ocupat, daca este atent cu tine, te iubeste, te respecta atunci nu te poti indoi de faptul ca tine intr-adevar la tine si nu prea are timp.Stai linistita nu incerca sa faci mai stiu eu ce sa-l urmaresti sau cine stie ce alte lucruri, care pe urma ai sa le regreti, asteapta si ai sa vezi ca totul va fi bine.Noroc si multa bafta iti doresc.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Daca il iubesti trebuie sa ai incredere in el... uneori suntem ocupati si e normal... de ex cand eu cand lucrez nu raspund la telefon mai deloc... nu am cum... si atunci ce ar fi sa se supere toata lumea pe mine, da-i o sansa si ai incredere in el... normal asta pana la proba contrarie, unui barbat nu ii place daca o femeie face presiuni, daca mereu il cauta, mereu il controleaza... are nevoie de un pic de libertate... daca spui ca stii ca te iubeste incearca sa ai incredere in iubirea lui, daca nu merge atunci roaga-l sa stea de vorba cu tine si sa iti explice de ce e ocupat, ce face... daca nu are nimic de ascuns o va face cu siguranta.

auran
| auran a răspuns:

Uff, greu de dat o solutie. Poti pune in practica si ceea ce ti-au raspuns ceilati dar, ai mai putea sa faci putin pe indiferenta (desi, probabil iti va fi greu) sa vezi cum reactioneaza.
Bafta!

| loricik a răspuns:

Deci fata lui Dumnezeu razvan te iubeste as paria [pe orice.....nu mai pune intrebari stupide te rogg.....eu st pr ta cea mai buna si stiu fb il stiu si pe razvan si stiu ca si uh il iub da si el te iubeste enorm asa ca lasa naibii intrbariile astea ca nushu ce nu iti fac GATA cu gelozia ce naibabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt baieti din ziua de azi dar daca baiatul te iubeste o sa gasaesca tinp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l la încercare! Roaga o prietena care îti e buna sa-l sune cu ascuns şi să îl întrebe de viata lui personala. Dacă acesta va spune că nu are iubita înseamna că nu ţine la tine... şi numai aşa vei vedea cine este el cu adevarat