| Dreamy_3698 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, vorbesc cu un baiat pe net cam de 1 luna si jumatate, are aproape 17 ani, iar eu am 14, cum sa aflu daca chiar ma iubeste sau nu, e din alta tara, ne-am cunoscut in timpul unei excursii in alta tara, tot timpul discutia o incep eu, el spune ca ma iubeste, dar oare e adevarat? astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Fii sigura ca nu e adevarat. Intr-o luna jumate nu te indragostesti si nu ajungi sa zici "te iubesc'' nici daca te vezi zilnic cu persoana respectiva. D'apoi asa... Baietii zic mai greu "te iubesc'' iar daca ti-o zic dupa doar cateva zile e clar ca te mint. Mai bine ti-o arata decat sa spuna niste vorbe goale, consider eu. Si ca sa ti-o arate daca mai e si distanta asa mare nu are cum. El poate spune multe, nu trebuie sa te iei dupa el. Poti sa vorbesti cu el ca si amici dar cand mai incepe cu chestii de genu' ii zici ca nu-l crezi: simplu si direct. Asta ca sa nu ajungi sa crezi in el si sa pui suflet. Oricum sansele ca voi sa va revedeti sunt foarte mici, iar daca el arata cat de cat bine sigur are o prietena la ai 17ani ai lui.

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu te iubeste, tie ti s-au aprins calcaiele dupa el, dar el e doar o himera.Crezi ca te asteapta pe tine sa vii din nou in excursie? Mai ales ca tu il abordezi pe net.Normal ar fi ca el sa te caute innebunit.

| claus a răspuns:

Hmm, renunta mai devreme inainte sa suferi. povestile astea merg in filme. gandeste-te un pic: varsta, distanta...nu te lasa amagita de vorbe frumoase pe net, oricine le poate zice.