| SadBoyForever a întrebat:

Vă rog să mă iertați pentru această postare, dar astăzi șeful meu de la serviciu ne-a invitat pe toți cei din linia mea la ora 20:00 să ieșim la o pizza.

Problema este că șeful ne-a zis că putem veni și cu iubitele noastre iar mulți dintre colegii mei vor veni cu iubitele lor plus faptul că și colegele mele vor veni cu partenerii lor.

Eu unul am 28 de ani și nu am prietenă, de fapt nu am avut niciodată și mi-e teamă că voi mânca cu lacrimi în ochi diseară la restaurant.

Ce să fac diseară până la urmă?

Să ies cu ei la pizza sau să rămân acasă inventând vreo problemă?

Cum să fac ca să nu se supere pe mine șeful meu sau colegii mei?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca nu poti pentru ca trebuie sa rezolvi ceva important. Nu au voie sa se supere pentru ca nu-s copii mici

Bula
| Bula a răspuns:

Neaparat sa mergi si tu!
Macar vei putea vedea de aproape, cat de diferite sunt relatiile.
E mult de invatat la asemenea ocazii.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Le puteai spune pur și simplu că dorești să te odihnești și că pur și simplu nu dorești să ieși cu ei.

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom-le și socializează, poftă mare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ieși cu ei și să mănânci cu lacrimi în ochi.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Și de ce ai notat răspunsul meu ca ne folositor?
Dacă ți-aș fi spus să cauți o fată flămândă să o inviți la pizza, ți-ar fi folosit la nimic, nu-i așa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Să ies cu ei la pizza sau să rămân acasă inventând vreo problemă?"
Du-te linistit! Nu cred ca esti singurul "solo" de acolo. Si oricum, pentru a rezolva problema singuratatii, e bine sa socializezi cat mai mult.
Daca stai acasa, ai doar dezavantaje.
Si eu am varsta apropiata de a ta, sunt singur, si nu am nici o problema cu asta.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu ai prietena de ce sa se supere sefu? Nu are de ce. Zic acu ca idee chiar daca a trecut evenimentul. Si chiar daca aveai, a zis ca puteti veni cu, nu ca e obligatoriu.

| cristimihailov a răspuns:

Zici ca esti momentan in cautare de noi oportunitati si asta e tot.

Te asiguri ca toti sa auda asta si sa inteleaga.

Se cheama networking si de undeva va sarii si iepurasul tau

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca toți vor veni însoțiți. Sunt mulți care nu o sa vrea sau nu o sa poată veni cu partenerii sau partenerele. În plus e posibil sa nu aibă toți pe cineva. In ziua de azi sunt mulți oameni necuplati. Oricum mai bine va chema singuri ca să socializati între voi nu tot cu partenerii care nu se cunosc și vor fi discuții de complezenta și plictisitoare. Nu te simți prost ca ești singur, chiar nu ai de ce.

| gemeni6226 a răspuns:

Iti inteleg sensibilitatea pentru ca dupa ce mi-a murit sotul refuzam sa merg la nunti deoarece toti mergeau cu perechea si eu eram singura.Totusi o data chiar a trebuit sa merg nu mai puteam refuza caci era vorba despre nunta finului meu.Si surpriza m-am simtit pana la urma foarte bine au fost multi oameni care s-au ocupat de mine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu inteleg ca o sa te simti pe dinafara pentru ca toti au pe cineva si tu nu, o sa fi ca oaia neagra acolo deci prin urmare ii spui lu sefu ca nu ai femeie si ca vii singur. O sa te simti naspa dar macar gandeste-te ca poti sa stai doua ore s-au o ora jumate si pe urma poti pleca.

Sau mintel pe sefu si spune-i ca trebuie sa dai o fuga cu masina si sa o iei pa maicata de la Bucuresti de la aeroport (venita din Anglia). Ai masina nu-i asa frate?

Sincer chiar nu stiu cum sa mai mint, vreau sa te ajut dar nu stiu cum.

| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca ati avea ceva de pierdut din aceasta experienta. Daca mergeti si toata lumea se poarta frumos si nu va simtiti "in plus", inseamna ca aveti colegi de calitate. Daca o sa simtiti ca pare o intalnire a cuplurilor si n-aveti ce cauta acolo, inseamna ca aveti colegi de o calitate mai proasta. Nu ar trebui sa va fie rusine, dansii ar trebui sa aiba grija la comportament pur si simplu. Nu este o seara de prezentare a relatiei, ci o seara de socializare.

| StrongHeart a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti jenat, oamenii sunt diferiti si la diferite stagii in viata lor.
Esti un tanar domn la 28 de ani care inca nu si-a gasit jumatatea.Care e problema?
Ce e cu standardele astea greu de atins pe care le impune societatea? Cine te judeca pentru asta ala e prost,ca in loc sa isi vada de viata lui sta sa te judece pe tine.
Eu zic sa ai mai multa incredere in tine,iti vei gasi si tu prietena,cine stie poate colegii tai au probleme in relatii,nu ai de unde sa stii cu ce se confrunta, aparentele inseala mereu, asa ca fii tu insuti si nu mai pune accent pe slabiciunile tale, te duci si te comporti ca si cum aspectul asta nici nu ti-ar trece prin cap, daca cineva aduce vorba le spui ca inca nu ai gasit persoana potrivita.Care e problema?

| SadBoyForever explică (pentru StrongHeart):

Marea problemă constă în faptul că eu nu am avut niciodată o prietenă până la vârsta de 28 de ani cât am în prezent.

Tu nu ai idee cum este să fii în pielea mea și la serviciu să fiu nevoit să mănânc în vestiar zi de zi știind că toți colegii vor încerca să facă mișto de mine cu privire la faptul că sunt virgin la 28 de ani.

Plus faptul că gândul că până la 28 de ani eu nu am ținut niciodată de mână o fată, că nu am sărutat o fată sau că nu am îmbrățișat niciodată o fată mă ucide zilnic.

Nu ai idee cum este să fii virgin la 28 de ani ca mine...

Nu doresc nici celui mai crunt dușman o viață tristă ca a mea.

| Panamax a răspuns:

Stai linistit, nu o sa vina toata lumea cu partenerii. Unii nu pot sa vina ca lucreaza la ture, alti sunt bolnavi etc.Nu este nicio rusine sa fii singur intr-o anumita perioada.

| Alverto a răspuns:

Le spui simplu că nu ești într-o relație, poarta-te normal, și bucură-te de pizza big grin

| RKBlue a răspuns:

De ce sa fii cu lacrimi in ochi?
Momentan nu esti intr-o relatie.Nu este nici o rusine!
Daca nu ai avut nici o prietena inainte nu inseamna ca nu vei avea mai incolo si ei nu au de unde sa stie daca tu nu le spui.
Sunt 100% sigur ca nu e vorba ca ai sau nu o prietena ci de frica de a te face de ras in fata lor.
Nu-ti face griji, celor mai multi oameni nu le pasa daca altii sunt intr-o relatie sau nu. Multora nu le pasa de tine(le esti indiferent), ceea ce nu e un lucru rau, nu? Probabil ca si ei iti sunt indiferenti tie.

Daca chiar vrei poti inventa un motiv, dar nu cred ca vor sta cu totii sa se sarute sau ceva...

| Cannibal a răspuns:

Ai putea merge. Dacă tot muncești ca un sclav măcar o pizza pomană pe an e bine venită. Și sunt tipe pe net pe care le poți plăti să se dea drept partenere, bineînțeles contracost, dar măcar dacă vrei să lași impresie ca ai o partenera.
Și totuși bănuiesc ca nu o să fi singurul fără pereche.
Acum tu știi mai bine ce faci.

| SporeBox a răspuns:

E total ok sa nu fii intr-o relatie daca nu simti asta. Doar stai la masa si vorbeste cu colegii tai, mai faceti cate o gluma, doua si pana la urma o sa uiti. Poti sa faci inainte de pizza o plimbare in parc ca sa te mai dezincordeze. Crezi ca te-ai simti mai bine daca ai ramane acasa? Oricand poti sa mergi la baie si sa iei o pauza daca te simti stresat sau inventezi o scuza ca sa pleci daca iti vine sa plangi dar adesea nu o sa fie cum crezi.

| ruddy a răspuns:

Te duci de porti normal, momentan nu esti intr-o relatie si inchizi subiectul acesta.Stai linistit ca nu vor stat doar sa se sarute, vor manca o pizza, o bere, cateva glume si acasa.
Eu zic ca nu iesitul la pizza este problema aici.

| lorix a răspuns:

In locul tau as sta in casa in acea seara. Oamenii sunt imputiti, mai mult ca sigur vor simti nevoia sa se dea mari cu relatiile lor.
Cat despre seful tau, stai linistit, nu cred ca o sa se supere.

| xRaffy a răspuns:

Mergi și fără sa ai prietena. Ca nu e tocmai un lucru important. Tu sa te simți bine în pielea ta.