| Mihaela2023 a întrebat:

Verișoara mea l-a sunat pe prietenul meu și l-a mințit că eu îl înșel.
Acum ne-am certat din cauza verișoarei mele.
Și tot ea a sunat-o pe sora mea si i-a spus că am facut-o "grasă" si că am vorbit urât despre ea.
Ceea ce nu e adevărat!
Sora mea m-a sunat din Italia si mi-a povestit.
Eu i-am explicat că nu-i adevărat dar crede că am jignit-o și nu mai vorbește cu mine.
Verișoara mea minte!
Din cauza ei cad eu vinovată.
Întâi l-a îndepărtat pe prietenul meu iar acum pe sora mea. Cum sa-i conving că verișoara mea e cea care minte? Nu mai suport

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca l-a mintit. Spunea-i in alta intrebare ca ai o relatie cu un englez. Deci, cine minte?

| Simpatic a răspuns:

Ai o verisoare de tot rahatul, e bine sa numai vorbesti niciodata cu ea, sa o blochezi de pe retele de socializare de peste tot.
Nu se face asa.
Dar este posibil sa existe ceva ce declanseaza aceste dusmanii ale ei sigur ai facut tu ceva fata de ea de o determina sa faca aceste lucruri!

| Andreeush a răspuns:

Cu ce scop a făcut verișoara ta asta?

| johnnny123 a răspuns:

Nu tu voiai acum o saptamana sa te casatoresti cu un englez?
Daca aveai si un prieten in timpul asta, nu are dreptate verisoara?

| Mopmop a răspuns (pentru johnnny123):

Nu ai inteles intrebarea ei...a intrebat daca poate duce maimuta la englez.

| wj a răspuns (pentru johnnny123):

Burrrned!

| Zuzu1991 a răspuns:

Lui sora-ta spune-i ca e PROASTA, ca, VREA sa creada numai partea negativa, si intr-adevar ESTE PROASTA, imi pare rau ca iti spun, asa ca nu mai vorbi cu ea pana se trezeste
iar pe, prieten paraseste-l definitiv, tot asa, un sms cu ceva de gen syktyr cu "respect" de asemenea e prost ca nu are incredere in tine

in viata NU ai nevoie sa traiesti cu imbecili care pun botul la prima acuzatie, si nu o verifica pe toate gaurile inainte de a face scandal DEGEABA!

| Apokales a răspuns:

Simplu. Este un joc de incredere. Va trebui sa nu minti sub nicio forma o perioada fata de cei doi, asa vor intelege ca tu esti persoana de increde, ci nu ea. Fa din adevar o lege pentru tine si le vei castiga increderea. Insa trebuie timp.

| Mopmop a răspuns:

Raspunsul e simplu ignore pe toata linia verisoarei tala iar cu sora...mai ai rabdare ca se va convinge si ea ce fel de om e verisoara!

| al0o0o0 a răspuns:

Iubitul tau ar trebui sa aiba incredere in tine. Daca o crede pe verisoara ta si nu pe tine atunci ceva clar nu e bine.
Cat despre sora ta, e sor-ta, oricum nu poate sta suparata pe tine pentru asa ceva.