| PanteraNeagra1999 a întrebat:

Voi asteptati craciunul? daca da si de ce? happy

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La noi o sa fie un Craciun (cred) mai special. Ca fetita noastra este acum la gradinita, si va fi serbare si, nu stiu, sper sa ne distram bine. happy

| mona a răspuns:

Il astept pentru ca pe langa craciun va fi o perioada plina de evenimente

| Adredemesconf a răspuns:

Daaaa, abia astept

| lo a răspuns:

Cred ca este una dintre cele mai asteptate sarbatori. Aparte de bradul atat de frumos,mancarea atat de delicioasa,zapada alba,frigul ce te imbujoreaza,vocile angelicale ale colindatorilor,emotia impartirii/despachetaii cadourilor,noi ca persoane devenim mai buni,ne sensibilizam mai usor, oferim mai mult, suntem mai radianti, toate problemele dispar pentru cateva clipe, pare ca traim intr.-o lume perfecta.Actiunile de caritate au o mai mare amploare,nimic parca un este mai satisfacator sa vezi zaqmbetul unei familia sarace/bolnave cand in pragul casei lor/azilelor/spitalelor/orfelinatelor apar ceea ce pentru ei par a fi ingerí pazitori, persoane ce aduc o raza de lumina pe chipurile cele mai intunecate.
Totodata, nu exista nimic mai emotionant decat sa vezi cum familiile se reunesc dupa zile, luni, ani in care momentele asfixiante un au dat ragazul unei intalniri calde intre membrii acesteia.Nimic un este mai coplesitor decat sa vezi un parinte muncit, ce isi imbratiseaza in aeroport pruncul de cativa anisori si parintii surmenati de anii vietii, dar care la vederea copiilor par mai tineri ca niciodata.Frati si surori ce lasa orice divergenta iar amintirile infantile infloresc in inimile lor si isi impart dulcile lacrimi la auzul tandru al vocilor intelepte ale parintilor.
Sot si sotii,iubiti si iubite orbiti iar de sageata lui Cupidon,sarutari apetisante,mangaieri calde,imbratisari fierbinti ce unesc inimile palpitande ale dragostei.
O lume minunata,aproape perfecta,euforie,entuziasm,iubire ce "imbraca"intr-un glas nasterea Pruncului,credinta si rugaciuni ce se inalta la cer cu putere pentru a aduce lauda, slavire si marimimie in mirosul de tamaie si ceara ce turmenteaza nasterea sperantei si a credintei.
Da il astept, dar toate la timpul lor, sa un fim nerabdatori si nici anxiosi, toate vin si trec precum un gand.

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, ca apoi vine 2014, si sper sa fie mai bun decat anul asta, care a fost naspa rau de tot, desi, daca ma gandesc bine, poate n-o sa fie bun ca neamurile nesimtite inca traiesc si sunt prea nesimtite ca sa nu imi strice anul cu prezenta lor... oh go on

| Trynda a răspuns:

Normal ca-l astept. Vreau sa vina Mos Craciun cu BMW-ul meu.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Abia astept sa vina Craciunul.Pentru ca e spiritul acela de Sarbatoare,in care-ti petreci timpul cu familia si prietenii adevarati,in care ne distram si sarbatorim Nasterea Domnului. Nu neaparat pentru cadouri,astept eu Craciunul, adica si pentru cadouri, dar in mare parte pentru prietenie si familie. Pentru dragoste si armonie, pentru ca vine un an nou, in care ne punem dorinte si luptam din greu sa se-mplineasca! Tu de ce astepti Craciunul? happy

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Da, astept Craciunul ca toate sabatorile importante.

| Kampion a răspuns:

Ati vazut intrebarea mea? Asa-i?

| MetalHead04 a răspuns:

Imi place atmosfera, cum ne adunam toti la caldura, langa brad :3 e asa frumos, si seara cand stai si te uiti afara si vezi zapada aceea si instalatiile luminand

| JeffRider93 a răspuns:

Eu il astept, pentru ca este o sarbatoare frumoasa (stiu...suna intr-un mare fel :]] ) pentru mine, pentru ca petrec timpul cu prietenii si familia si alte cunostinte pe care poate nu le-am vazut de ani de zile.Si...facem glume, ne distram si chestii.Nasol este ca de Craciun nu toti cei care iti sunt dragi nu au timp si nici destui bani sa vina acasa din strainatate sau din orasul in care s-a mutat :[ Oricum.

| FabianelSHAF a răspuns:

Da il astept. Pentru ca mancam friptura multa big grin sorici. A da cadouri multe big grin imi cumpara mama pe un joc un mod din asta si + ca vine si revelionul care inseamna party.

| AlisPretty a răspuns:

Da. Ca sa imi petrec mai mult timp cu prieteni mei

| Frewwd a răspuns:

Il astept deoarece mi-e dor de acele colinde si de acea voce fara comparatie in lume si anume vocea si colindele lui Fuego...
Ce poate fi mai frumos de atat?

| TazHD a răspuns:

Da pentru ca am Vacanta de iarna big grin
pentu ca imediat dupa cateva zile le la craciun cine ziua meabig grin si mai fac si eu niste banibig grinlaughing

| Copildeciocolata a răspuns:

Eu doar sper sa nu vina cutremurul pana atunci si sa mor fara sa-mi fac buletinul crying(((

| Johnd94 a răspuns:

Desigur ca il astept. Este o sarbatoare speciala, pe care o petreci alaturi de familie, prieteni apropiati.
Astept foarte mult impodobirea bradului care pentru mine este o traditie foarte speciala.
Astept sarmalutele noastre gustoase care sunt facute cu de pana la 100 ori mai multa dragoste decat de obicei, astept colindatorii( chiar daca nu sunt foarte multi) Prajiturile intr-o gama larga de feluri, cozonacii calzi si proaspeti.
O sarbatoare superba!

| PikachUS a răspuns:

Pentru ca facem partyyy rolling on the floor

| AnirozI a răspuns:

Deoarece e cea mai omg sarbatoare...$

| Dokiii a răspuns:

Da! E sarbatoarea mea preferata! :X Zapada si frigul sunt uitate din cauza bradului impodobit, mancarea traditionala, prajituri si in special colindul!