| maddy_1722 a întrebat:

Voi aveti mereu incredere in prieteni cei mai buni? credeti vreodata ca ei va mint? se cunoaste cand va minte? ati intrat vreodata in probleme din cauza lor?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Am incredere in ei... dar nu oarba. sunt cateva persoane carora le spun ce am pe suflet... dar sunt putine.

15 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Da, uneori prieteni sunt falsi profita de bunatatea ta si cand tu apelezi la ei iti intorc spatele.

| daii a răspuns:

Nu exista prieteni! Decat foarte foarte rar.Eu am o prietena( sa ii zic asa) cu care ma inteleg cel mai bine.Ne cunoastem de 7 anihappy. Nu am intrat in probleme din cauza ei.

by daiiwinking

| xibalba a răspuns:

Nu am prieteni foarte buni. Daca as avea, as avea incredere totala in ei, pentru ca mi-ar da motive. Momentan, pe toti pe care i-am crezut prietenii mei mi-au dovedit ca m`am inselat prin minciunile lor fata de mine, prin mai multe lucruri... Un prieten nu te va minti niciodata si va stii sa tina un secret daca tu ii ceri asta. Sa nu mai vorbim de incredere...

prfml
| prfml a răspuns:

Trebuie sa avem incredre in cineva, asta inseamna viata, incredere si iubire, daca unul din prietenii nostri buni ne tradeaza nu inseamna ca trebuie sa ne pierdem increderea in toti, viata ne poate schimba fara sa ne dam seama, doar trebuie sa il aduci la figurat pe brazda, sa iti spui cuvantul intodeauna, se spune ca orice fiara are mila. Eu am fost dezamagit de cineva apropiat, dar eu vad partea plina a paharului, pierderea a fot minora si am avut ocazia sa aflu mai din timp adeavartata fata. Pirderea a fost in bani, asa ca este ceva peste care pot trece usor.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu am incredere decat in familie. E singura care nu te tradeaza niciodata si fac totul in favoarea ta, ca sa ne fie bine noua.Prietenii,in ziua de azi, rar mai gasesti prieteni adevarati.

| liz23 a răspuns:

Nu e bine sa ai incredere oarba in nimeni...eu am patit-o atat cu prieteni cat si cu familia.Ai incredere cat sa nu se intoarca impotriva ta la un moment dat.

| den a răspuns:

Eu am incredere doar intr-o sg prietena...care pana acum nu m-a dezamagit. sper sa nu o fac vreodata... cei care iti fac probleme nu se numesc prietenihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încredere 100% niciodată.
Toți/toate au dovedit până într-un final că m-au mințit, mai mult sau mai puțin.
De la 2 poște cunoști omul când te minte, cu condiția să fie mai mereu pe lângă tine ca să reușești să-l cunoști.
Prietenii și prietenele mi-au adus foarte multe probleme, nici acum nu s-au limpezit apele așa cum trebuie.
LUMEA ESTE FOARTE REA ȘI INVIDIOASĂ ȘI DUȘMĂNOASĂ!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.am incredere. in mine insumi.sunt cel mai bun prieten al meu dupa 45 de ani de viata.sunt un bun prieten pentru oricine.sociabil, mereu gata sa ajut. din pacate am intalnit doar prieteni interesati de; banii mei, de bautura, de sotia mea, si de ajutorul meu.atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum am mai spus nu exista prieteni adevarati. Un prieten bun este un umar pe care sa plangi un sfat, o recreere, dar nu stii niciodata ce e in mintea acelei perosane. Pe cat poate fi de buna p atat poate fi de rea. Am ajuns la concluzia k tu iti esti singurul prieten adevarathappy
Tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...niciodata sa nu ai incredere in ei...chiar daca iti dovedesc asta... te vei insela.eu am patit-o si imi e de ajuns...peietena ta cea mai buna este mama ta sau tu...inainte de a zice un secret de a vb cu ea si alte chestii gandeste te de ori ori...mai bine tine in tine decat sa regreti sau ceva mai rau. buna tema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca cea mai buna prietena e mama da nici ei nu-i poti spune tot ar fi mai bine sa nu-ti dai sufletul pe tava oricui alege-ti preteni cu grija

| yanna_5323 a răspuns:

Buna! nu nu am incredere totala in prietenii mai...sunt de acord cu tigergeridAlan familia e singura care nu te tradeaza si face totul k sami fie bine... pop

| tupac19 a răspuns:

Am un singur prieten. m-a ajutat, il ajut, vorbesc orice cu el, la fel si el cu mine. big grin sper sa ramanemi prieteni desi cateodata... big grin

| razor a răspuns:

Parerea mea este ca niciodata nu trebuie sa ai incredere in prieteni chiar daca uneori ai impresia ca ar intoarce pamantul sa te ajute; Chestia asta o fac doar pentru a avea pe cineva pe care sa il poata "sapa". Daca ma credeti chiar in seara asta am fost sunat de cineva care m-a tradat de foarte multe ori si mi-a cerut niste bani imprumut. Ne-am intalnit i-am dat si am vorbit sa mergem mia pe seara la un biliard ca baietii, si mi-a zis ca nu poate ca are treba... Acum 10 minute am sunat pe cineva si mi-a spus ca sunt la biliard toti (inclusiv acel "prieten"). Daca ma credeti mi-am jurat ca niciodata nu o sa mai ajut pe nimeni. Sincer cel mai bun prieten al meu este fratele meu, in care pot avea totala incredere, si cu el ma pot distra cel mai bine. Intradevar este logic sa ai prieteni dar niciodata sa nu crezi ca exista cel mai bun prieten pentru ca asa ceva exista doar in unele momente cand u ii ajuti, in rest... nimic. Io cam ata am avut de spus si in cocluzie cre' ca o sa plec cu catelu la o bilawinking