| PrivesteCatreCer a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti dezamagiti de propria persoana si de actiunile voastre?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| StrongHeart a răspuns:

Imi amintesc de ce e important pentru mine.Incerc sa aflu cine sunt, sa imi pun intrebari.Incerc sa schimb ceea ce pot schimba si ce nu pot schimba sa accept.E usor de zis, dar mai greu de aplicat.
Incerc sa ii inteleg si pe ceilalti atat cat pot, sa inteleg care e rostul nostru pe pamant.Cateodata ne stresam prea mult pentru lucruri neimportante.Nu stiu, depinde la om la om ce scop are fiecare.
Eu ma gandesc uneori ca totul e temporar, si desi nu sunt convins sper ca exista o viata si dupa ce murim.Incerc sa ma bucur de timpul petrecut aici,chiar si de momentele grele.
Suntem turisti pe pamant, mai bine sa traim viata asa cum e ea, sa incercam sa iubim si sa iertam, sa descoperim si sa invatam. Nu sa ne framantam si sa ne facem aiurea griji.Din nou, suna usor dar e greu sa punem in aplicare.
Un lucru care ajuta foarte mult e sa ai mereu mintea ocupata cu ceva, fie ca e sport, citit sau orice ar fi.Cateodata e mai bine s-o arzi singuratic, alteori nu.
Traieste viata, nu te uita in spate si incearca sa fii mai bun decat erai ieri si sa traiesti fara regrete daca poti.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma imbat sa uit de ele apoi ma trezesc si merg mai departe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă duc la frigider, să mă amăgesc din nou.

| gabicoo a răspuns:

Trag o țigară și îmi trece!

| EvilMayDie64 a răspuns:

Continui sa traiesc

| Ady117 a răspuns:

Eu, în acest moment, sunt dezamăgit de mine și de acțiunile mele, oarecum.
Ce fac? Încerc să mă perfecționez pe zi ce trece. Și pentru mine nu există nu pot.

| StrongHeart a răspuns (pentru StrongHeart):

Scuze pentru. greselile de gramatica, da' chiar nu mi-a venit sa le corectez laughing mesajul conteaza

| Andreeush a răspuns:

Ascult muzică laughing
După ce îmi trece supărarea încerc să îndrept lucrurile.

| UnOhm a răspuns:

Ascult muzica (de obicei jazz, blues sau clasica) si notez pe o foaie de hartie aspectele pe care le apreciez la mine, respectiv pe care le detest. Dupa ce am terminat in cea mai mare masura acea lista incerc sa gasesc solutii pentru a imbunatati laturile negative si de a le aduce la un nivel mai inalt pe cele pozitive. Da, poate ca initial pare ceva inutil sau nerealizabil, dar pe un interval de timp mai lung chiar merge. De altfel, recunoasterea defectelor si cautarea de solutii sunt bune metode de eliberare a trairilor interioare si de evolutie morala.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu ma las pana nu reusesc, chiar sa ma depasesc!
Recunosc, sunt cel mai aspru critic fata de mine.

| Octabian a răspuns:

Meditez

| PrivesteCatreCer explică (pentru StrongHeart):

Multumesc frumos pentru raspunsul tau, chiar ma ajuta, o sa incerc sa ma accept si sa schimb ce am de schimbat.

| PrivesteCatreCer explică (pentru Ady117):

Multumesc pentru sfat

| PrivesteCatreCer explică (pentru Bula):

Nu e bine nici sa fii prea aspru cu tine, multumesc pentru sfat

| StrongHeart a răspuns:

Ma bucur ca am putut ajuta.

| SilentRain a răspuns:

Ascult muzica, in întuneric, în timp ce consum dulciuri in cantități industriale

| Nilsson a răspuns:

Ma rog